Недосипання в дві години збільшує ймовірність ДТП в два рази – вчені

 СЕГОДНЯ

У США в одній з п'яти аварій беруть участь сонні водії, і фахівці порівнюють це з водінням у нетверезому вигляді

Недолік сну значно підвищує ризик потрапляння в ДТП. Так, недосип всього двох годин з необхідних семи збільшує ймовірність аварії практично в два рази.

Про це повідомили експерти з Фонду безпечного дорожнього руху (AAA Foundation for Traffic Safety)

Вчені встановили, що якщо водій спав шість годин, то ризик ДТП збільшується в 1,3 рази, якщо п'ять-шість годин – в 1,9 раз, від чотирьох до п'яти – 4,3 рази. При сні менше чотирьох годин ризик збільшується в 11,5 разів.

За їх даними, в США в одній з п'яти аварій беруть участь сонні водії, і фахівці порівнюють це з водінням у нетверезому вигляді.

"Наше нове дослідження демонструє, що водій, який спав менше п'яти годин, має такі ж ризики потрапити в ДТП, як якщо б він був п'яний. Якщо ви не в змозі дотримуватися графіка сну, то ви ставите під загрозу власну безпеку, а також безпеку інших учасників руху", – говорить виконавчий директор AAA Девід Янг.

У дослідженні вказується, що якщо спостерігається втома очей і неможливість рівно тримати автомобіль на дорозі, то необхідно утриматися від водіння. У довгих поїздках варто робити паузи кожні дві години, уникати важкої їжі і не приймати ліки, які викликають сонливість.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення