Неймовірна афера: іноземці пустили гектари української землі "на сміття"

 Канал 24

На Львівщині аферисти, хизуючись зв’язками з Ангелою Меркель, отримали великі земельні ділянки. Начебто під будівництво сміттєпереробних заводів.

Травень 2015 року. У різних куточках України — схожі випадки. Німецький інвестор - фірма "Інсіл" нібито планує збудувати тут сміттєсортувальні екотехнопарки. А це — сотні мільйонів євро капіталовкладень, 275 тисяч тон переробленого сміття на рік і робочі місця.

Тільки от дані німецького реєстру насторожують. Статутний капітал "Інсілу" — лише 1 євро, а керівник компанії — німецький піарник Клаус Хеннінґ Бек.

Згодом з сайту "Інсілу" стає відомо: вони нічого не будують, а є лише посередниками між інвестором та містом. Точніше, 4 українськими містами. Серед них і Дрогобич, де не обійшлося без гучного скандалу.

Дрогобич — містечко за 90 км від Львова. Тут громада вирішує співпрацювати з "Інсілом" на благо свого міста. Закордонній фірмі навіть виділяють майже 20 гектарів землі. Про те, що справа нечиста, стає зрозуміло, коли замість німців у документах з’являється невідома "Інсіл Дрогобич".

Слідче управління МВС Дрогобича порушує два кримінальні провадження — із підозрою на підробку документів та перевищення службового становища. Міліція намагається розібратися, хто і як отримав ділянку.

Згідно з державним реєстром, станом на 10 травня, коли депутати міськради голосували за виділення йому землі, підприємство "Інсіл Дрогобич" мало іншу назву, а саме ТОВ "Чегас". "Чегас" не сортував сміття, а займався оптовою торгівлею харчами, напоями та тютюном.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення