Нове перемир'я на Донбасі під загрозою: Марчук розповів про демарш Росії в Мінську

 СЕГОДНЯ

Росія не погоджується на пропозиції української сторони на переговорах в Мінську щодо механізму нового перемир'я на Донбасі – Москва не хоче, щоб спостерігачі ОБСЄ фіксували поставки зброї бойовикам. Про це заявив в Facebook представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

Сьогодні засідає підгрупа з безпеки, яка обговорює питання встановлення нового перемир'я на Донбасі до кінця літа, але російська сторона, за словами парламентера, блокує цей процес.

"Як і передбачалося, перші дві години дискусії про припинення вогню пройшли в гострих взаємних звинуваченнях. До обговорення конкретних заходів не змогли приступити, оскільки російська сторона категорично не сприймає пропозиції української сторони. Ми пропонуємо обговорення всіх складових самого процесу припинення вогню, починаючи з посиленого цілодобово контролю силами СММ ОБСЄ прикордонної зони неконтрольованої частини українсько-російського державного кордону. Мета одна, щоб СММ ОБСЄ фіксувала і документувала всі факти незаконних масових поставок РФ зброї і боєприпасів сепаратистам. Тобто мова йде про створення силами СММ ОБСЄ зони безпеки уздовж неконтрольованої нами частини держкордону", – пояснив Марчук.

Він зазначив, що російська сторона категорично не погоджується з цією пропозицією, заявляючи, що вона не має відношення до припинення вогню, натякаючи, що не є стороною конфлікту.

"Тобто за їхньою логікою, постійні масові незаконні поставки Росією сепаратистам важких озброєнь і боєприпасів, якими ведуться постійні обстріли українських позицій, що не мають відношення до проблеми припинення вогню. Вочевидь російська сторона блокувати і інші українські пропозиції", – підкреслив Марчук.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення