НП в дитячому таборі: у дитини підозрюють енцефаліт

 СЕГОДНЯ

У Держпродспоживслужбі повідомили перші результати перевірок в дитячому таборі "Славутич" Переяслав-Хмельницького району Київської області, де 2 липня сталася серйозна подія.

Нагадаємо, 12 дітей поскаржилися на розлад шлунково-кишкового тракту, одна дівчинка впала в кому і була госпіталізована до реанімації. Санітарно-епідеміологічне розслідування показало, що НП може бути пов'язано з вживанням в їжу йогуртів.

"Станом на 2 липня дитячому оздоровчому закладі "Славутич" перебували 226 дітей. Серед них в супроводі трьох тренерів було 26 дітей з Києва та Київської області, які відвідують ДЮСШ. З'ясували, що 30.06.2018, згідно з меню, 226 дітям закладу на полуденок видали йогурти з наповнювачем "Злаки" і з лактулозою місцевого виробника, термін споживання яких закінчувався 01.07.2018. В ході епідрозслідування було встановлено, що 30.06.2018 тренери вилучили у вихованців 26 йогуртів, які видали на полуденок, і зберігали їх без дотримання відповідного температурного режиму в власних кімнатах і повернули дітям для споживання через добу", – повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Тут зазначають, що 12 хворих дітей є членами однієї групи (вихованці ДЮСШ). Станом на 3 липня погіршення стану здоров'я дітей з інших груп не реєструвалося, хоча всі харчувалися в одній їдальні.

"Станом на 3 липня одна дитина з попереднім діагнозом "енцефаліт" перебуває у тяжкому стані в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит", ще 11 перебувають у задовільному стані. З них 10 дітей батьки забрали додому, а одна дитина залишається в ізоляторі табору", – кажуть у службі.

Матеріали у цій справі передані правоохоронцям. Епідеміологічне розслідування і протиепідемічні заходи тривають, про їх результати обіцяють повідомити додатково.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення