Один з брюссельських терористів-смертників працював у Європарламенті

 Reuters

Один з терористів-смертників "Ісламської держави", який вбив 32 людей у Брюсселі 22 березня, протягом короткого періоду шість років тому працював прибиральником в Європейському парламенті, повідомляє Reuters.

За словами прес-секретаря ЄС Джауме Дач Гуілло, в 2009 і 2010 роках "один з виконавців терактів у Брюсселі працював протягом одного місяця в клінінговій компанії, яка в той час мала контракт з Європейським парламентом".

При цьому ім'я терориста він не назвав.За словами іншого представника ЄС, йдеться про Наджим Лашрауі, 25-річного бельгійця, який підірвав себе в аеропорту Завентем, а також підозрюється в причетності до організації терактів у Парижі в листопаді 2015.

Під час його тимчасової роботи в парламенті у Лашрауі не було судимості, повідомив прес-секретар Європарламенту.

Нагадаємо, 22 березня в аеропорту Брюсселя сталися два вибухи. Пізніше в цей день вибух прогримів на станції метро «Маельбек», яке міститься в центрі міста. Відповідальність за теракти взяла заборонена в Росії терористична організація «Ісламська держава».

Бельгійська прокуратура встановила імена трьох терористів. За версією слідства, Халід аль-Бакрі вибухнув у метро, а його брат Брахім в аеропорту. Разом з Брахімом, за даними влади, перебував і третій передбачуваний учасник терактів Наджим Лаашрауі. Імовірно, йому вдалося втекти.

Крім них, напередодні поліція затримала підозрюваного в причетності до теракту в брюссельському аеропорту. Ним виявився Фейсал Шефф - незалежний журналіст, який працював, зокрема, для видання Journal du Musulman.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення