Оригінал Конституції Пилипа Орлика вперше потрапить в Україну

Оригінал латинської версії Конституції Пилипа Орлика 1710 року вперше за три століття потрапить в Україну. Про це в п'ятницю, 21 травня, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на сторінці у Facebook.

"Уперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить в Українську державу. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже в незалежній державі - це ще один крок відновлення нашої історичної спадкоємності з часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і до сьогоднішнього дня", - зазначив глава МЗС.

Кулеба розповів, що за дорученням президента Володимира Зеленського МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у тимчасове користування оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика 1710 року для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30 річниці Незалежності.

"Це були дуже складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли тільки оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною і взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв'язки між нашими народами", - зазначив Кулеба.

Глава МЗС подякував шведським колегам і Національному архіву Швеції і його керівництву за можливість представити українцям надзвичайно важливу для історії держави реліквію.

Кулеба розповів, що Лінчопінгська міська бібліотека в Швеції погодилася також надати для тимчасового експонування гетьманську булаву, яка, за легендою, після гетьмана Івана Мазепи належала Пилипу Орлику.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення