"Останки мами зібрав у відро": у Лимані російські окупанти вбили сім'ю, навіть дітей

У звільненому від окупантів Лимані Донецької області правоохоронці знайшли масове поховання з тілами 152 мирних мешканців та 35 військових. Подробиці повідомили на Платформі пам'яті Меморіал.

Наразі йде впізнання загиблих, потім їхні тіла передадуть родичам. Крістіна Скобельська на фотографіях могил в інтернеті побачила своїх рідних. На двох хрестах вона виявила імена Олени та Людмили Кисіль.

Під час похорону на їхніх могилах залишили ляльок. Загиблі виявилися дворічною та однорічною племінницями Христини. Батько дівчаток Євген Кісіль розповів Христині історію смерті своєї сім'ї, а у вересні загинув сам, підірвавшись у місцевому лісі на міні.

27-річна Христина в Лимані втратила тітку Олену, дядька Анатолія, брата Євгена, дворічну племінницю Олену, однорічну племінницю Людмилу, невістку Вікторію та її дітей, 14-річну Катерину, дев'ятирічного Олександра Поліванова.

У травні ситуація в Лимані стала дуже важкою, а ворожі обстріли там майже не припинялися. 24 травня окупанти обстрілювали Зелений Клин. Після обстрілу Євген пішов до сусіда із генератором, щоб зарядити телефон. За час відсутності чоловіка, у льох, у якому ховалися його родичі, потрапили дві ворожі ракети. Повернувшись, чоловік виявив хвостові частини ракет.

Сусіди спробували загасити пожежу водою з відер. Євген своїми руками розбирав завали. На сходах чоловік знайшов останки загиблої матері. Її частини тіла Євгену довелося збирати у відро. Удар виявився настільки сильним, що ланцюжок жінки з частинами її тіла застряг на дереві. Знайомий Євгена знайшов тіло Вікторії. Їй розірвало живіт і відірвало ногу.

Далі чоловікові вдалося розкопати понівечені тіла Сашка та Каті. Осколками порубало голови Люди та Олени. Останнім Євген знайшов свого батька. На нього впала балка, тож тіло Анатолія виявилося без голови. Євген зі знайомим витягли з льоху загиблих. Щоб їх поховати чоловікам, довелося до пізнього вечора копати яму у дворі.

За словами Христини, під час розмови з Євгеном, вона відчувала, як із чоловіка йде життя. Вона попросила родича виїхати. Він тоді сказав, що продовжить жити у Лимані. При цьому повторював, що хоче накласти на себе руки, оскільки не бачить сенсу в житті після загибелі сім'ї.

Христина злякалася і закликала Євгена не здаватись, оскільки у нього з'явився шанс для нового життя. Наприкінці травня Лиман окупували росіяни. Євген вирішив перепоховати родину на цвинтарі.

Для цього йому потрібно було просити дозволу у окупантів. За хабар у 5 тисяч гривень росіяни дозволили йому поховати родину на стихійному цвинтарі. Євген виготовив хрести для дітей та залишив на їхніх могилах ляльок. Через відсутність грошей інших членів сім'ї йому довелося ховати без хрестів.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення