Полтавський райсуд визнав неправомірними дії патрульних Остапенка і Штангея та постановив скасувати протокол про адмінправопорушення, складений на голову Октябрського райсуду Полтави Олександра Струкова. Про це повідомляє місцеве видання Полтава 365
18 листопада 2016 року відбулося чергове судове засідання у справі за позовом голови Октябрського райсуду Олександра Струкова до інспекторів патрульної поліції, в якому позивач просив визнати протиправними дії поліції та скасувати постанову про застосування адміністративного стягнення – штрафу у розмірі 255 гривень за порушення правил паркування. Скандальне затримання сталося 6 червня 2016 року. Окрім того, позивач просив суд стягнути з патрульних грошову компенсацію за оплату послуг адвоката на суму 23 тисячі гривень.
Під час судового засідання суддя Анатолій Потетій заслухав пояснення сторін, показання свідків – поліцейських, які чергували у відділку. Обидва свідки зазначили, що Струков перебував "у збудженому стані", а також мав розмову із начальником полтавського відділу Головного управління Національної поліції Олександром Терелою. Згідно з показаннями свідків, після розмови Струков вийшов у хол відділку, махнув рукою на патрульних і покинув приміщення поліції.
На судовому засіданні також було продемонстровано відео з нагрудної камери поліцейського Олександра Остапенка, яке уже давно є у вільному доступі в інтернеті.
"Представники поліції діяли не відповідно до вимог Закону "Про національну поліцію", чим його (Струкова – авт.) спровокували. Грубої поведінки (Струкова – авт.) не було, про що повідомили свідки – працівники районного відділу поліції. Фізичний вплив, сила були застосовані до мого клієнта шляхом заламування йому рук і так далі"– зазначив на суді адвокат позивача Борис Семенко.
За результатами розгляду справи суддя Полтавського районного суду Анатолій Потетій виніс рішення задовольнити частково позовні вимоги голови Октябрського райсуду Полтави – визнати неправомірними дії патрульних та скасувати протокол про адміністративне правопорушення. У частині стягнення з патрульних 23 тисяч гривень суд відмовив позивачу. Усно суддя пояснив, що причиною такого рішення стала відсутність відеофіксації моменту порушення суддею Струковим правил дорожнього руху.
"Не була ввімкнена відеокамера, так як спочатку працівники поліції не вбачали, що може виникнути якийсь конфлікт. Працівники поліції хотіли попросити водія переставити автомобіль. Вони здійснювали патрулювання і спостерігали за тим, що автомобіль марки "Nissan" тривалий час стоїть у забороненому місці, у зоні дії дорожнього знаку 3.35 "Стоянку заборонено". Після деякого часу вони підійшли до водія і почали спілкуватися через віконце. Коли уже претензії були в порушенні ПДР, тоді вікно зачиняється і відбувається повне ігнорування. З того моменту починається відеофіксація"– коментує судове рішення Леся Калиновська, начальник сектору правового забезпечення управління патрульної поліції в м.Полтава департаменту патрульної поліції.
"Суд не врахував доведеного факту стоянки, що був факт керування (автотранспортним засобом – авт.) саме позивачем, що були достатні докази. Найбільшим доказом є відеофіксація, коли можна в будь-який момент продемонструвати, що був факт правопорушення. Позивач не мав бажання спілкуватися з поліцейськими, проявляв свою неповагу, злісно не виконував вимоги працівників поліції. Не було враховано суддею, що патрульні не мали змоги достатньо поспілкуватися з порушником, щоб дослідити всі обставини справи в повній мірі"– зазначила Леся Калиновська та пообіцяла, що судове рішення буде оскаржено в Харківському апеляційному адміністративному суді.
20.12.24 | 17:00
20.12.24 | 15:31
20.12.24 | 14:54
20.12.24 | 14:15
20.12.24 | 14:07
20.12.24 | 13:59
18.12.24 | 22:30
18.12.24 | 21:53