Під стінами МОЗ уже 24 дні живуть родичі важкохворих українців

 СЕГОДНЯ

Під стінами Міністерства охорони здоров'я вже 24 дні живуть родичі важкохворих українців, яким не може допомогти вітчизняна медицина. На лікування за кордоном гроші в бюджеті закінчилися ще в травні. Люди просять чиновників знайти 300 млн гривень.

Два роки тому чотирирічного Іллю вкусила бджола. Він двічі впадав у кому, переніс складну операцію з установки спеціальної трубки для дихання, але досі живе завдяки штучному вентилюванню легень. Його мати Ганна каже, випадок сина – єдиний на всю країну, і вилікувати його у нас не можуть.

Три місяці тому допомогти погодилися в Німеччині, але на установку стимулятора дихання треба 188 тисяч євро. Жінка сподівається на фінансову підтримку держави.

Ось так вже 24 дні живе батько Оксани. Їй – матері двох дітей – необхідна трансплантація кісткового мозку, і жінку погодилися прооперувати в Білорусі.

Поки ночує тут заради своєї дочки, батько втрачає своє здоров'я – вчора до нього приїжджала "швидка".

У черзі на лікування за кордоном зараз 91 українець. Всього потрібно 302 мільйони, кажуть пацієнти. У МОЗ називають меншу суму – 280 млн – і обіцяють їх знайти, якщо парламент проголосує відповідні зміни в бюджет.

"Потрібно 280 млн гривень, щоб ми могли висилати на лікування за кордон", – говорить Уляна Супрун, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я.

Парламентарії ж закликають МОЗ перекинути кошти з інших програм міністерства, щоб не втрачати часу.

Як перерозподілити кошти, які залишилися невикористаними на рахунках іноземних клінік, в Міністерстві охорони здоров'я обіцяють з'ясувати.

.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення