Підробляли печатки медцентрів: у столиці спритники продавали довідки про відсутність коронавірусу

У Києві злочинці підробляли довідки про відсутність COVID-19. Про це повідомляє місцева поліція.

До Подільського управління поліції звернулось керівництво одного зі столичних медичних центрів із повідомленням про те, що невідомі, використовуючи ім’я їхньої фірми, надають підроблені медичні довідки. Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження та для проведення відповідних слідчих дій залучили працівників Департаменту кіберполіції.

Зловмисники підшукували клієнтів через оголошення на одному із інтернет-сайтів. За 550 гривень замовник отримував довідку про відсутність захворювання із підробленою печаткою одного зі столичних медичних центрів. Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження.

Під час перевірки поліцейські встановили, що порушники за допомогою месенджерів та на особистих сторінках у соціальних мережах рекламували послуги з надання довідок про відсутність у людини коронавірусної хвороби. При цьому замовники не проходили будь-яких лабораторних досліджень, а документ отримували поштою після здійснення оплати 550 гривень на «підставну» банківську картку.

Слідчі встановили, що нелегальний бізнес організувала 55-річна громадянка іншої держави та її співмешканець – 48-річний киянин. За місцем мешкання фігурантів правоохоронці провели санкціонований обшук, під час якого вилучили підроблені бланки та печатки з реквізитами відомої столичної фірми, мобільні телефони, на які порушники отримували замовлення, а також комп’ютерну техніку.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення