Пів мільйона українців можуть втратити роботу через коронавірус

Пандемія коронавірусу може негативно вплинути на економіку України. Через запровадження карантину близько 170 – 500 тисяч українців можуть втратити роботу.

Такі розрахунки у Facebook опублікував колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Милованов посиланється на досвід Китаю, де за місяць епідемії безробіття зросло на 1%.

"В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 мільйона людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тисяч людей втратять роботу", – пояснив ексміністр.

Водночас ці цифри демонструють лише офіційну статистику та не враховують близько 20% українців, які працевлаштовані неофіційно.

В Україні неофіційно працевлаштовані близько 700 тисяч осіб.

За словами Тимофія Милованова, люди, які неофіційно працюють у сферах торгівлі, ремонту, харчування та транспорту, найменш захищені від звільнень під час економічної кризи.

"Припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тисяч людей", – пояснив Милованов.

Ексміністр вважає, що ця цифра може бути ще більшою, якщо звільнятимуть українців, які працюють і в інших галузях.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення