Північна Корея висунула США ядерну вимогу

 СЕГОДНЯ

КНДР прихильна справі денуклеаризації Корейського півострова й очікує від США усунення своєї ядерної загрози республіці. Про це йдеться в поширеному в четвер заяві північнокорейського агентства ЦТАК.

"Вашингтон повинен припинити погрожувати КНДР ядерною зброєю. Денуклеаризація Корейського півострова передбачає ліквідацію зброї масового знищення не тільки на півночі півострова, але і на його півдні", – підкреслило ЦТАК, маючи на увазі дислоковані в Південній Кореї американські війська, які надали цій країні свою "ядерну парасольку".

КНДР відкидає заклик США до "односторонньої денуклеаризації" і вимагає від Вашингтона відмовитися від "ілюзії", що йому вдасться змусити республіку відмовитися від ядерної зброї шляхом "тиску і погроз", йдеться в заяві ЦТАК.

Зі свого боку США вважають, що санкції щодо КНДР можуть бути зняті тільки після повної і підтвердженої денуклеаризації країни.

"Світ залишається єдиним в забезпеченні дотримання і здійснення санкцій Організації Об'єднаних Націй до остаточної, повністю перевіреної денуклеаризації Північної Кореї", - заявив в середу заступник прес-секретаря Держдепартаменту США Роберт Палладіно.

Він нагадав, що президент США Дональд Трамп дав ясно зрозуміти, що "полегшення санкцій піде за денуклеаризацією".

"І чим швидше Північна Корея проведе денуклеаризацію, тим швидше санкції можуть бути зняті", - резюмував представник зовнішньополітичного відомства США.

Водночас ми писали, що демонтаж випробувального ракетного полігону сохей на північному заході КНДР був зупинений.

Крім того, Пхеньян попередила Вашингтон, що не зупинить свою ядерну програму, якщо США не нададуть зі свого боку гарантії безпеки.

Раніше повідомлялося, що на території КНДР виявили 13 ракетних баз, про які Пхеньян не заявляв на переговорах зі Сполученими Штатами. В цілому американська розвідка вважає, що в Північній Кореї функціонують близько двох десятків баз, які влада країни підтримує в робочому стані і проводить незначні роботи з поліпшення їх інфраструктури.

Згідно з даними доповіді, секретні бази розташовані у віддалених гірських районах і на них можуть перебувати балістичні ракети різної дальності. При цьому пускових установок на об'єктах немає.

Нагадаємо, що в травні в КНДР почався демонтаж ядерного полігону Пхунгері.

В то же время мы писали, что демонтаж испытательного ракетного полигона Сохэ на северо-западе КНДР был остановлен.

Кроме того, Пхеньян предупредила Вашингтон, что не остановит свою ядерную программу, если США не предоставят со своей стороны гарантии безопасности.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення