Подруга матері - в органах: з'явився скандальний нюанс у справі Зайцевої

 Обозреватель

Працівниця правоохоронних органів Ляна Щербина, яка везла обвинувачену Олену Зайцеву на обстеження відразу після ДТП у Харкові, хоча була старою подругою її матері, звільнилася з місця роботи. Про це повідомляє Обозреватель

Про це розповіла адвокат родичів загиблих у ДТП Лариса Матвєєва. За її словами, під час допиту в суді Ляна Щербина як свідок не приховувала цього факту і пояснювала це випадковим збігом обставин.

"А факт того, що вона до поліцейського автомобіля посадила маму обвинуваченої, хоча вона повнолітня і дієздатна, пояснила просто: Зайцева плакала, а мама її підтримувала. Після ДТП Щербина, як і Федірко, звільнилася з місця роботи", - підсумувала адвокат

Нагадаємо, що напередодні журналістка Тетяна Дотсяк розповіла на своїй сторінці у Фейсбук про те, що підозрювана Зайцева прийшла на чергове засідання після косметичної процедури, також журналістка надала всі їй відомі факти, та власні думки щодо справи жахливої ДТП у Харкові

Далі текст надається у перекладі:

1) Лексус на великій швидкості проскакує на червоний, чіпляє Фольксваген, що стартує на жовтий. Лексус відлітає на тротуар - 6 загиблих, 6 постраждалих. Звинувачують обох учасників. У Дронова- проїзд на жовтий, зупинка за рискою і не переконався в безпеці. У Зайцевої - проїзд на червоний і перевищення швидкості. У Зайцевої ще два пом'якшувальних - визнання провини і матеріальне погашення шкоди. Дронову загрожує 10 років. Зайцевій максимум 7, так як з пом'якшуючими обставинами прокуратура буде вимагати не більше 2/3 від максимального терміну.

2) Дронов торгує продуктами харчування і тютюновими виробами. Авто 2007 року - 500 тисяч грн. Протягом року вже потрапляв в аварію, що призвело до пошкодження транспортних засобів.

Зайцева - зведена сестра екс-прокурора Черкаської області часів Януковича, студентка універу. Авто 2016 року - 2 млн грн. Шість порушень ПДР за рік, за що складено протоколи.

3) Патрульні вимагають у Зайцевої водійське посвідчення, у неї його немає, просить когось підвезти. Протокол копи не складають. На огляд Зайцева їде в авто поліцейської, яку знає 17 років. В авто їде і мати Зайцевої.

4) Червоний автомобіль, з яким, можливо, влаштувала гонки Зайцева, поліція не знайшла. Хоча свідок описує марку авто і водія - високий блондин у шкіряній куртці, зупинився на місці ДТП, вийшов з Мазди, подивився на все і поїхав. При цьому на вулицях Харкова кілька сотень відеокамер.

5) Дронов лягає в лікарню, слідчі не можуть його знайти, це буде один з аргументів утримання під вартою. Зате скільки завгодно Дронова знаходять журналісти.

6) У Зайцевої двічі беруть кров і сечу на алкоголь і наркотики. У сечі знаходять опіати. Аналізи беруть під контролем журналістів і громадськості - на цьому наполягає прокуратура. Насправді ніхто не бачив скільки чого у Зайцевої взяли, і навряд чи хтось розумів скільки чого повинні взяти. Біоматеріалу виявилося в кілька разів менше, ніж потрібно. З цієї причини експерти не зможуть провести повторний аналіз на наркотики. Але прокуратура пізніше скаже - дві токсикологічні експертизи не виявили опіатів, насправді повторний аналіз навіть не проводився. Прокуратура скаже - перший аналіз сечі з опіатами не сказав багато їх або замало, і тому не можуть трактувати це як обтяжуючу обставину. Насправді знайдених опіатів у сечі досить для обтяжуючих обставин, це заявить у суді представник потерпілих Larysa Matveeva, і буде клопотати про це в суді. Чи врахує суд це при винесенні вироку - питання.

7) Куди зникла сеча і кров Зайцевої або чому їх взяли в кілька разів менше, ніж потрібно, могла б прояснити нарколог Федірко. Але вона зникла - звільнилася і поїхала з Харкова. Матвєєва вимагає розшукати і доставити приводом, але прокурор прямо говорить, що не хоче цим займатися. У підсумку - нарколога чекаємо вже 2 місяці. Вона ж ключовий свідок, і могла б пояснити що означає запис в протоколі огляду Зайцевої "хода хитка, пальці-носова проба виконана не точно, рухів загальмовані, поза Ромберга не стійка, зініці звужені". І чи може це бути результатом прийому однієї таблетки пенталгіну за добу до ДТП. До речі, під час огляду Зайцева заявила, що ніяких таблеток не приймала і травм раніше не мала.

8) Захист Зайцевої пояснює звідки опіати - перенесена в підлітковому віці аварія, Зайцеву мучать головні болі, через що вона приймає пенталгин. Опіати - це одна таблетка пенталгіну за добу до аварії. Представники потерпілих Larysa Matveeva і Dmitriy Marzoni наполягають - не важливо як опіати потрапили в організм, навіть якщо це таблетки - Зайцева не мала права приймати їх за кермом.

9) Мати Зайцевої кожному потерпілому передає по 50 тис грн на картку або особисто, запевняючи, що більше немає і в іншому випадку не отримають нічого. Нагадаю, що авто Зайцевої коштує 2 млн грн. А батьки водія Енгібаряна за вбитого ним на пішохідному переході хлопчика заплатили матері 80 тисяч доларів. Зайцеви оцінили життя людини в два айфона.

10) Слідчий дзвонить потерпілим і просить підтвердити факт отримання грошей. Також потрібно написати, що потерпілі претензій не мають. А це, нагадаю, мінус дві третини від максимального терміну. Представники потерпілих заявляють, що згідно із законом немає часткового погашення шкоди, а від грошей Зайцевих відмовилися більше половини потерпілих. Значить це не може бути пом'якшувальною обставиною. Навіть якби взяли гроші 11 з 12 потерпілих. Але прокуратура думає інакше.

11) Швидкість Фольксвагена і Лексуса експертами не встановлена. Хоча зробити це- завдання для 5 класу. Відстань від будинку до будинку поділити на кількість секунд, за які авто його проїхали. Експерт інституту Бокаріуса цього зробити не зміг. Слідчі та експерти для механізму ДТП беруть свідчення Ковальової - пасажирки і подруги Зайцевої, дівчини з надздібностями, яка одночасно бачила як насувається авто Дронова, як миготив зелений світлофор для Зайцевої і спідометр, де було 70-75 км на годину

12) Експерт автосалону Лексус, який оглядав авто Зайцевої відразу після ДТП, заявив, що у блоці управління Лексуса залишилася інформація про останню швидкість Лексуса - 102 км на годину. У прокуратурі кажуть - не вказано час і дату, коли швидкість була зафіксована, а значить швидкість 102 враховувати не можуть. Експерт каже, що швидкість записана в момент, після якого авто рухатися не могло.

Прокуратура каже: "Зайцева гальмувала". Експерт Лексуса говорить, стоп-сигнали - це не гальма, це спрацювання системи курсової стійкості.

Прокуратура каже - ми нічого не приховували, вся інформація є в матеріалах справи. Але в матеріалах справи 9 томів, і звинувачення озвучує тільки те, що вважає за потрібне. І одна справа - написано в томах, інше - використовувати цю інформацію для експертиз.

13) Прокуратура каже - не важливо з якою швидкістю їхала Зайцева - 75 або 102, вона все одно перевищила швидкість. Техексперт з інституту Бокаріуса заявив, що дії і Зайцевої та Дронова стали причиною ДТП. І що для самого факту порушення правил дорожнього руху справді не важливо перевищила Зайцева швидкість на 10 або на 50 км на годину. А ось для механізму аварії швидкість важлива. Одна справа, коли удар стався при 75 км на годину, інше 102. Розліт авто абсолютно різний, а можливо, і кількість жертв.

14) Зайцеву помічають в лікарні. Під конвоєм, без наручників. Адвокат Зайцевої каже - перевіряли голову.

15) Каяття. Зайцева просила прощення з папірця. На питання Матвєєвої чи знає вона імена загиблих і постраждалих - промовчала. Її зведеного брата патрульні зупиняють п'яним на кермом. На першому засіданні Зайцева плакала, зараз приходить "зі свіжими" бровами.

16) Ще кілька засідань і вирок

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення