Похоронили заживо: в ЗСУ розкрили гучну брехню про пенсіонера з коронавірусом

Обозреватель

Навколо ситуації з захворюваністю на COVID-19 в Збройних силах України регулярно виникає безліч фейків. Перша хвиля дезінформації пройшла відразу після виявлення першого пацієнта з коронавірусом у Київському центральному військовому госпіталі. Про це розповів керівник пресслужби Командування Медичних сил ЗСУ Олексій Мазепа.

"Перший фейк про коронавірус в ЗСУ з'явився тоді, коли ми розповіли про перший виявлений випадок. Це був пенсіонер Збройних Сил, йому близько 70 років. Він звернувся до шпиталю, де у нього спочатку було підтверджено захворювання, потім зробили ще один тест – і він виявився негативним... Ми давали інформацію про те, що стан здоров'я у нього задовільний, що він знаходиться в інфекційному відділенні, що взяті проби на підтвердження, тому що один експрес-тест підтвердив, а другий ні – і ці проби відправлені в лабораторію. І відразу з'явився фейк, що цей пенсіонер помер. Дуже широко він роздмухувався", – розповів Мазепа.

За його словами, спроби донести інформацію про те, що людина жива, увінчалися успіхом не відразу.

"Ми офіційно повідомляли, що з ним все нормально. У нього дійсно через кілька діб підтвердився коронавірус. Але, наскільки мені відомо, на сьогоднішній день він вже йде на виписку. Може, його вже виписали. Деякий час тому ми робили невеликий прес-тур у Центральний госпіталь – і начальник госпіталю казав, що у цієї людини все добре, йде на поправку. Залишалося зробити ще один тест", – сказав Мазепа.

За словами керівника пресслужби, у Командуванні медичних сил досі не розуміють, звідки пішла інформація про смерть першого пацієнта з COVID-19 – і дивуються масовості поширення цього фейку.

"Постійно йдуть різноманітні фейки. Що ми, нібито, приховуємо хворих. Що ми їх кудись вивозимо. Був вкидя навіть з прізвищами і військовими званнями – потім виявилося, що таких людей взагалі не існує в природі. Але розганялася інформація, що ми їх завезли і сховали в Краматорській лікарні", - розповів Мазепа.

Як раньше повідомляли, станом на 7 квітня, в ЗСУ на ізоляції перебуває 87 осіб.

загрузка...

Більше новин