Поліція силою розігнала антиурядовий протест у центрі Кишинева (відео)

Удосвіта в понеділок, у День незалежності Молдови, поліція силою розігнала маніфестантів, що залишилися ночувати біля пам'ятника Штефану чел Маре (Стефана Великого) в центрі Кишинева, повідомили журналістам учасники маніфестації.

Напередодні в Кишиневі відбулася масова акція протесту правої опозиції. Протягом усього дня тисячі маніфестантів проводили марш центральними вулицями Кишинева, а потім - мітинг протесту. В ухваленій резолюції вони вимагали відставки уряду та проведення парламентських виборів за колишньою - пропорційною - системою. Кілька сотень маніфестантів залишилися ночувати біля пам'ятника Штефану чел Маре, щоб уранці, в День незалежності, зустріти керівників країни, депутатів і міністрів, які прийдуть покладати квіти до пам'ятника молдовському господарю.

За словами маніфестантів, ніч минула спокійно. Але о 5:30 під'їхали автобуси із сотнями поліцейських. Спочатку через гучномовці маніфестантів переконували звільнити сквер перед пам'ятником Штефану чел Маре. Коли вони відмовилися покинути сквер, поліція насильно евакуювала протестувальників. До них застосували силу, кілька постраждалих звернулися по допомогу до медиків. Серед маніфестантів, які були біля пам'ятника, - голова партії "Платформа DA" Андрей Нестасе і лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, яких також евакуювали з площі.

Як передає кореспондент "Інтерфаксу" з центру Кишинева, уранці було перекрито для руху транспорту всі центральні вулиці міста. Посилені кордони поліцейських у повному спорядженні, в касках і з палицями, встановили кордони по усьому периметру центральної площі, а також навколо пам'ятника Штефану чел Маре. Вони нікого не пускають покладати квіти до пам'ятника, чекаючи на керівництво Молдови. Керівники республіки, згідно з програмою святкування Дня незалежності, покладатимуть квіти о 9:30 (за Києвом).

У центрі Кишинева через гучномовці голова головного управління громадської безпеки генерального інспекторату поліції Маріан Максіан закликає людей до громадського порядку, пояснюючи, що дії правоохоронних органів спрямовані на гарантування безпеки в центрі міста. Він посилається при цьому на розпорядження в. о. мера Кишинева Руслана Кодряну.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення