Половина населення Землі може стати короткозорою до 2050 року

 Дождь

До 2050 року половина населення Землі буде страждати короткозорістю (міопією), пише в четвер, 18 лютого, N+1 з посиланням на результати дослідження австралійських і сінгапурських учених в журналі Ophthalmology

Співробітники Університету Нового Південного Уельсу і Сінгапурського очного дослідного інституту залучили до дослідження більш двох мільйонів чоловік.

В роботі використовували дані, які охоплюють міське і сільське населення всіх країн з 1995 по 2010 роки. У 2000 році 22,9% населення Землі страждали короткозорістю — близько 1,4 млрд осіб.

З них 163 млн осіб мали важку форму захворювання. За розрахунками вчених, до 2050 року ці показники зростуть до 49,8% (4,758 млрд людей). Важкою формою короткозорості будуть страждати 938 мільйонів чоловік.

«Оцінки поширеності міопії і важкої міопії з 2000 по 2050 рік пророкують її істотне збільшення у всьому світі, що необхідно враховувати, плануючи організацію допомоги, в тому числі при пов'язаних з короткозорістю ускладненнях і втрати зору у майже мільярда людей з важкою формою захворювання», — повідомили дослідники.

При короткозорості світло, що потрапляє в око, фокусується не на сітківці, а перед нею, через це людина не може сфокусувати зір на далеких об'єктах і бачить їх розпливчасто. Важка форма короткозорості може ускладнитися дегенерацією сітківки і сліпотою

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення