Помер письменник і політик Володимир Яворівський

Помер Володимир Яворівський, український письменник та громадський діяч. Про смерть Яворівського повідомив його колега по письменницькому цеху Василь Шкляр.

помер Володимир Яворівський

"Завершив земний шлях видатний українець Володимир Яворівський. Письменник, Шевченківський лауреат, який на порі становлення нашої Незалежності своїм словом запалював серця мільйонів. Усі, хто його знав ближче, сьогодні кажуть: "Не вірю". Не хочеться вірити і мені. Він фонтанував енергією, незрівнянним гумором, дивовижною працездатністю. Після романів про княгиню Ольгу, Івана Мазепу до останнього дня працював над книгою всього свого життя про Тараса Шевченка. Тепер він пішов. Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: "Тато пішов". Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я. Володю, ти пішов. Я вже не зможу тебе обійняти. З невимовним болем обіймаю твоїх рідних", - написав Шкляр.

Володимиру Яворівському було 79 років.

Довідка

Володимир Яворівський народився у селі Теклівка, що на Вінниччині. За освітою він викладач української мови та літератури. Працював журналістом у різних ЗМІ Одеси, Запоріжжя та Львова.

Яворівський був одним із засновників "Народного руху України", народним депутатом України I, II, IV-VІІ скликань.

З жовтня 2001 року по листопад 2011-го він обіймав посаду голови Національної спілки письменників України.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення