Популярні ліки не допомагають: в Україні почали бити на сполох через небезпечну інфекцію

 Обозреватель

В Україні залишається досить серйозною ситуація з лікуванням найбільш смертоносного інфекційного захворювання на Землі - туберкульозу. До перемоги над епідемією ще далеко.

Про це розповіла завідувачка Центру контролю над соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров'я МОЗ України Яна Терлєєва.

За даними за 6 місяців 2018 року, в Україні зниження епідемічної захворюваності на туберкульоз становило близько 11%. За цей період у країні було зареєстровано 13 817 випадків туберкульозу.

При цьому Терлеєва зазначила, що більшості пацієнтів не допомагають поширені ліки.

"В Україні серед нових випадків кожен другий-третій, а серед повторних випадків - кожен другий, йде зі стійкістю до основних протитуберкульозних препаратів..Це є проблемою не тільки в Україні, але і у всьому світі", - підкреслила вона.

"Очікується, що (до 2030 року) рівень захворюваності на туберкульоз буде менше 10 випадків на 100 тис. населення. На сьогоднішній день, за даними 6 місяців 2018 року, у нас йде на 100 тис. населення близько 32 випадків захворювання. Нам треба майже втричі знизити рівень захворюваності за цей час", - підкреслила вона.

Як повідомлялося раніше Всесвітня організація охорони здоров'я забила на сполох через поширення туберкульозу. Тільки в 2017 році в світі на туберкульоз заразилися 10 млн людей і померли від нього 1,6 млн людей

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення