Порошенко у прямому ефірі підписав закон про створення Державного бюро розслідувань

 Лівий берег

Президент довго не підписував документ усупереч Конституції.

Президент Петро Порошенко підписав закон про створення Державного бюро розслідувань, ухвалений Верховною Радою ще 12 листопада.

Він зробив це під час прес-конференції за підсумками 2015 року, відповідаючи на запитання, чому досі не притягнуто до відповідальності можновладних корупційників із минулої влади, зокрема Юрія Бойка.

При цьому Порошенко повідомив, що підписує закон, незважаючи на зауваження до нього.

Нагадаємо, закон про створення Державного бюро розслідувань Верховна Рада прийняла ще 12 листопада. За Конституцією, Президент повинен підписати або ветувати закон протягом 15 днів після отримання.

Спікер Верховної Ради відправив закон про Держбюро розслідувань на підпис Президентові ще 24 листопада, тобто терміни для підписання давно минули.

Також у Конституції є такі слова: "Якщо Президент протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений".

Держбюро розслідувань буде центральним органом виконавчої влади, завданнями якого визначено запобігання організованій злочинній діяльності, протидію терористичним та іншим особливо тяжким насильницьким злочинам, забезпечення безпеки людини, суспільства і держави.

Держбюро, зокрема, братиметься за злочини, вчинені суддями та посадовими особами, які займають особливо відповідальне становище. Це Президент, голова Верховної Ради і його заступники, народні депутати, прем'єр-міністр, міністри, голова та члени Конституційного Суду, голова та судді Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів, генеральний прокурор і його заступники.

Директора бюро призначить Президент за поданням прем'єр-міністра після конкурсного відбору

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення