17 грудня православний світ вшановує пам'ять святої великомучениці Варвари Іліопольської (за старим стилем – 4 грудня). В народі свято отримало назву Варварини морози, так як в цей період вже наступали сильні морози.
Прийнято вважати, що Варвара є заступницею вагітних жінок або тих, хто молиться про здоров'я дітей.Важливо знати, що Варвара стала однією з відомих шанованих святих невдовзі після хрещення Русі. Її мощі в шостому столітті були привезені в Константинополь, а в восьмому перевезені княжною Варварою, дружиною російського князя Михайла Ізяславовича, в Київ. Мощі святої Варвари і зараз знаходяться в соборі святого Володимира.
В цей день всі жінки традиційно моляться святій Варварі про послання здоров'я дітям і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух. Бажати зла і хвороб під час молитви ні в якому разі не можна, інакше можна притягнути нещастя у власний будинок.
Також починається підготовка до Дня святого Миколая і новорічних свят. Господині готують солодощі на кухні, а чоловіки в свою чергу варять медове пиво за особливим рецептом.
Варто відзначити, що в це свято дівчата і жінки не займалися домашніми справами. При цьому категорично заборонялося прясти, прати, білити і глину місити. Дозволялося тільки на Варвару в'язати і вишивати. Вважалося, що у виріб, виконаний у цей день, впліталися частинки самого Господа. Беручись до вишивання, дівчата хрестились і шепотіли: "Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила".
04.11.24 | 19:30
04.11.24 | 19:00
04.11.24 | 18:04
04.11.24 | 17:18
31.10.24 | 17:48
31.10.24 | 16:32