Продавали немовлят: у Києві викрили злочинну схему "сурогатного материнства" (фото)

У Києві злочинна група осіб під виглядом сурогатного материнства незаконно відправляла за кордон новонароджених дітей. Як повідомляє пресслужба ОГП, до організації злочинної схеми причетні керівники однієї зі столичних клінік в сфері репродуктивної медицини.

Також встановлено, що зловмисники підшукували в Україні жінок для оформлення фіктивних шлюбів з іноземцями та участі в програмах сурогатного материнства.

"Загальний розмір грошової винагороди, яку отримували учасники угоди, становив близько 50 тисяч доларів США, з яких плата за організацію штучного запліднення становила 15 тисяч доларів США, послуги з фіктивного шлюбу з іноземцями від 1000 – 1500 доларів", – відмічено в повідомленні.

Правоохоронці провели 11 обшуків, в ході яких вилучили медичну документацію, паспорти громадян України і завірені копії паспортів іноземців, гроші, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та інше.

Крім того були виявлені квартири, де містилися новонароджені діти до того, як їх перевезуть за кордон. В одній з квартир в Києві правоохоронці знайшли 5 новонароджених дітей від 2 до 6 тижнів, які перебували під наглядом двох жінок і чоловіка.

Після оформлення відповідних актів працівниками ювенальної превенції немовлят доставили в дитячі лікарні міста Києва. Проводяться подальші слідчі дії.

загрузка...

Більше новин