Путін на зустрічі з Керрі вимагав участі Асада у виборах президента, - ЗМІ

 Bloomberg

Керрі допустив участь Асада у президентських виборах у Сирії у 2017 році Президент РФ Володимир Путін на зустрічі з державним секретарем США Джоном Керрі 15 грудня зажадав, щоб діючий сирійський президент Башар Асад зміг брати участь у виборах президента Сирії у 2017 році. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомі з ситуацією.

За даними видання, Путін зажадав не заважати Асаду брати участь у президентських виборах. Путін також заявив, що Асад переможе на виборах, якщо візьме в них участь. Керрі не погодився з заявою Путіна. Як зазначає Bloomberg, США вже розробляють правила голосування, які зменшать шанси Асада на перемогу.

Зазначається також, що Путін погодився, щоб у виборах у Сирії брали участь представники сирійської діаспори. Російський лідер також схвалив втручання сирійських опозиційних угруповань, таких як "Джейш аль-Іслам" і "Ахрар аш-Шам" в політичні процеси у Сирії, якщо вони припинять воювати.

Разом з тим, за даними агентства, 18 грудня Керрі заявив, що США відмовилися від вимоги відставки Асада. "Ми почали дійсно усвідомлювати, що ця вимога насправді подовжує війну, створюючи більшу агонію і страждання, і не веде ні до чого", - заявив він журналістам у Нью-Йорку. Зустріч Керрі з Путіним і главою МЗС РФ відбулася в Москві 15 грудня.

Основними темами розмов були врегулювання військового конфлікту у Сирії і ситуація на сході України.

Жертвами сирійського конфлікту стали понад 250 тис. осіб. Мільйони сирійців мусили покинути свої будинки.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення