Рада ввела квоти на українські пісні в радіоефірі

 Лівий берег

Верховна Рада в четвер проголосувала за проект закону, який передбачає введення квот для пісень українською мовою в ефірі радіостанцій.

Законопроект №3822-д підтримали 268 народних депутатів.

Він передбачає, що радіоорганізації зобов'язані забезпечити частку пісень державною мовою не менш ніж 35% від загального часу звучання пісень протягом доби, а також у часових проміжках з 7:00 до 14:00, з 15:00 до 22:00. Квоту вводять поступово: протягом першого року після набуття законом чинності квота повинна становити 25%, другого року - 30%, починаючи з третього року - 35%.

Також передбачається, що не менш ніж 60% добового обсягу ведення передач (новини, ранкові програми) повинні здійснюватися українською мовою. Ця квота також вводиться поступово: 50% - у перший рік чинності закону, 55% - у другий рік, а починаючи з третього - 60%.

Закон набуває чинності через чотири місяці після публікації.

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада після довгих суперечок і нерезультативних голосувань відправила на доопрацювання проекти закону №3822 і №3822-1, які передбачали введення квот.

Відповідно до чинного закону "Про телебачення і радіомовлення", захист інтересів і національної телерадіопродукції гарантується нормою про те, що в загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менш ніж 50% має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців. Цю норму законопроект №3822 пропонує доповнити введенням 35% квоти на пісні українською мовою.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення