Рекордну партію наркотиків на 10 млн накрили в Кривому Розі: всі подробиці

 СЕГОДНЯ

в Кривому Розі лабораторію з виготовлення наркотичних речовин, під час обшуку в якій співробітники СБУ спільно з місцевою прокуратурою Києва вилучили 10 кг метадону.

Як розповіли правоохоронці, заборонені речовини новоявлені "Ескобар" купували в одній з країн Східної Азії, замовляючи необхідні інгредієнти поштою. Наркотики ж готували в невеликій підсобці, по периметру якої розставили необхідне обладнання, бочки і тази з каламутною рідиною. Виготовлені речовини затримані, під "наглядом" впливових товаришів, збиралися реалізувати на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

"Правоохоронці виявили майже 300 кілограмів інгредієнтів і прекурсорів для виготовлення ще приблизно 100 кілограмів метадону. Завдяки оперативним діям співробітників спецслужб ділки не встигли реалізувати жодного грама небезпечного наркотику", – повідомляють в СБУ.

В рамках розслідування, відкритого за статтями 307 і 313 КК України ("Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів", "Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів"), оперативники провели обшуки в будинку, де проживали затримані.

"Під час обшуків за місцем облаштування нарколабораторії співробітники СБ України вилучили майже 10 кілограмів готового наркотику, вартість якого на чорному ринку становить майже 10 мільйонів гривень. Це найбільша партія в історії нашої країни", – повідомляють у відомстві. Правоохоронці встановлюють інших причетних до наркотрафіку.

Експерти підкреслюють, що метадон є найнебезпечнішим зі своєї серії наркотиком, тому що до його складу входять хімічні компоненти.

"Люди, які вживають героїн, кустарні наркотики, розуміють, що від цих речовин настає дуже сильна ейфорія. А від метадону такого ефекту немає, тому вони збільшують дозування, що може викликати звикання, а в гіршому випадку – летальний результат", – розповідає "сьогодні" координатор міжнародної антинаркотичної асоціації Олександр Шуляк.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення