Рюкзаки для МВС: САП ухвалила рішення щодо сина і екс-заступника Авакова

 Обозреватель

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закриває кримінальне провадження щодо сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра та його екс-заступника Сергія Чеботаря, фігурантів "справи рюкзаків для МВС" .

Про таке рішення заявили представники Національного антикорупційного бюро у програмі "Схеми", спільному проекті "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший".

"Згідно з рапортом детектива, вчора ввечері йому зателефонував прокурор САП Василь Кричун і повідомив, що він виніс постанови про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова і Сергія Чеботаря", - повідомили у бюро.

За інформацією НАБУ, відповідальність у цьому кримінальному провадженні нестиме третій підозрюваний, представник фірми-переможця тендеру на поставку рюкзаків Володимир Литвин, який "визнав провину у шахрайстві і підробці документів".

У бюро вважають це рішення незрозумілим і непослідовним.

"У квітні цього року детективи НАБУ разом із прокурорами САП прийняли рішення про те, що всі докази отримані, і відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Після цього, на вимогу прокурорів, детективи підготували об'ємний реєстр і обвинувальний акт за всіма трьома підозрюваними, які потрібні тільки в разі направлення провадження до суду", - уточнили в НАБУ.

На даний момент бюро намагається отримати копії постанов про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова і Сергія Чеботаря.

"Можемо лише констатувати, що за день до цього, 10 червня, у ЄРДР з'явилася позначка прокурора САП про відновлення досудового розслідування у справі рюкзаків на стадії ознайомлення. І вже наступного дня прокурор повідомив про закриття справ щодо двох ключових підозрюваних. Зі свого боку детективи 12 червня подали до суду клопотання про обмеження сторони захисту в термінах ознайомлення з матеріалами справи. Прокурор САП дане клопотання тоді не підтримав, тому детективи подали його самостійно. Зараз цей запит не розглянутий", - повідомили в бюро.

Нагадаємо, у 2015 році в мережі з'явився відеозапис, на якому людина, схожа на сина міністра внутрішніх справ, домовляється з нібито заступником міністра Сергієм Чеботарем про постачання рюкзаків для підрозділів МВС ще до проведення тендеру.

Національне антикорупційне бюро 31 жовтня 2017 провело обшуки у Олександра Авакова. Його підозрювали у співучасті в розтраті понад 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб МВС. 1 листопада суд відпустив Авакова під особисте зобов'язання.

Слідством було встановлено, що закупівельна ціна рюкзаків, зазначена у договорі, 2900 гривень, але реальна їхня вартість становила 500 гривень. Частина рюкзаків була пошита в тюрмі, і їхня собівартість складає близько 100 грн.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення