Росія програла Україні суд на $82 млн

Суд Швейцарії зобов'язав Росію виплатити близько $82,1 млн компенсації українським фірмам за майно, яке було забрано у них в анексованому Криму.

Рішення про це ухвалив Федеральний суд Швейцарії, повідомив ресурс Swiss Info.

Він залишив в силі рішення арбітражу в Женеві, який зобов'язав Росію виплатити 80 мільйонів швейцарських франків (близько $82,1 млн) 12-ти українським компаніям в якості компенсації за збитки, завдані їм внаслідок конфіскації їхніх активів на півострові.

Росія намагалася оскаржити рішення Міжнародного арбітражного суду в Женеві, яке було ухвалено у квітні 2019 року.

"Російська сторона стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для винесення рішення у цій справі. Вона також заявляла, що аргументи українських фірм, які стверджували, що вони підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року, не застосовуються. Згідно з цією угодою, РФ і Україна не повинні експропріювати інвестиції без своєчасної виплати справедливої компенсації", – сказано в публікації.

Уточнюється, що за відшкодуванням збитків в 2015 році в Постійну палату третейського суду в Гаазі звернулися 12 українських компаній, серед них "Укрнафта", що подала перший позов, і ще 11 українських підприємств, які подали другий позов.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення