Росіянам заборонять користуватися WhatsApp та Viber

 Дождь

Популярні мобільні месенджери можуть під загрозою блокування.Їх зобов'язали укладати договори з російськими операторами зв'язку і співпрацювати з Роскомнаглядом, наводить газета «Ведомости».

За даними видання, автори документа пропонують змінити закони «Про інформацію» та «Про зв'язок», додавши в них термін «інформаційно-комунікаційні сервіси» для «передачі текстових, голосових і графічних повідомлень, технологічно нерозривно пов'язаних з послугами зв'язку, що надаються третіми особами на мережах передачі даних операторів зв'язку».

Під таке визначення потрапляють в першу чергу популярні месенджери такі, як Telegram, WhatsApp, Viber, проте в бесіді з виданням фахівці уточнили, що сюди можна вписати і соціальні мережі. Розробників цих сервісів пропонується зобов'язати працювати за договором з операторами зв'язку і повідомляти про свою роботу Роскомнагляду.

Закон змусить компанії ідентифікувати користувачів і обмежувати «небажані розсилки масових повідомлень і інформації, що розповсюджується з порушенням закону».

В іншому випадку трафік месенджера буде блокуватися за рішенням відомства. Джерело видання стверджує, що ініціатором нововведень стала адміністрація президента, яка хоче більшого контролю над цими сервісами «у зв'язку зі складною геополітичною ситуацією».

Зараз найбільш популярним месенджером в Росії вважається WhatsApp з приблизно вісьмома мільйонами користувачів. Далі йде Viber з 7,5 мільйонами, Skype з 4 мільйонами і сервіс Google Hangouts з 1,1 мільйона.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення