"Російський слід": у Миколаєві вбили відомого українського вченого і патріота

 Обозреватель

У Миколаєві в суботу, 1 вересня, знайшли вбитим відомого вченого, дослідника Голодомору, професора університету імені Василя Сухомлинського Миколу Шитюка.

У квартирі багатоповерхового будинку Миколаєва на перетині проспекту Центрального і 3-ї Слобідської знайшли тіло людини з ознаками насильницької смерті

Тіло чоловіка з ножовими пораненнями виявили у квартирі на першому поверсі - житлове приміщення здавали в оренду погодинно.

За інформацією видання, чоловік зняв квартиру на 3 години. Після завершення зазначеного часу господиня квартири почала дзвонити орендарю, але його телефон не відповідав.

"Коли вона приїхала у квартиру, то знайшла чоловіка з ножем у спині без ознак життя", - йдеться у повідомленні

У поліції заявили, що "встановлюють всі обставини події та осіб, причетних до скоєння злочину".

Розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 КК України "умисне вбивство", санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 15 років

Пізніше видання повідомило, що вбитий - відомий вчений Микола Шитюк.

На місці події працювали слідчо-оперативна група, експерти та кінологи. Після проведення всіх оперативно-слідчих дій тіло вбитого відправили на судово-медичну експертизу.

Коментуючи інформацію про смерть Шитюка, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко заявив про можливий "російський слід".

"Микола Шитюк був яскравим прикладом щирого служіння науці та своїй країні. З огляду на його внесок у розвінчання міфів радянської імперії, яку копіюють сьогодні наші східні сусіди, я б не відкидав версії з російським слідом у трагічній смерті справжнього патріота України", - написав він у Facebook.

Микола Шитюк - академік Української академії історичних наук, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

З 2008 року очолював Навчально-науковий інститут історії та права Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського.

Серед основних робіт: "Голод-геноцид 1932-1933 рр. на території Миколаївщини: погляди істориків, очевидців, архівні матеріали" та "Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Миколаївська область"

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення