Російський винищувач збитий. Треба готуватися до боїв за Мар'їнку

 ЕСПРЕСО.TV

Турки кілька разів попереджали росіян: якщо російські літаки будуть порушувати російський кордон, по них будуть стріляти. Тому те, що відбулося сьогодні, мало рано чи пізно статися. Путін вважав, що ніхто нікого збивати НЕ буде (точніше його генерали обіцяли йому, що Ердоган не піде на такий рішучий крок), але президент Туреччини зробив те, що і повинен був зробити.

Що далі робитиме Путін? По-перше, він спробує всю цю історію забалакати. Російські генерали спробують звинуватити всіх і вся в тому, що російський літак нічого не порушував, а турки збили його помилково. Після цього вони заявлять, що готують позови до міжнародних судів, і навколо цієї історії буде нагнітатися інформаційна тріскотня. Паралельно росіяни будуть кричати про те, що вони своїх не здають, і вимагатимуть звільнити льотчиків. Загалом, будуть інформаційні гойдалки, які не призведуть до активних дій росіян.

Що ще будуть робити кремлівські піарники? Вони спробують перевести тему і мають вигадати щось, що відведе увагу російського глядача від епопеї з ганебним полоном (в російській парадигмі полон - це завжди ганьба). Що може бути запропоновано? Все що завгодно, і тут найбільш вдалим плацдармом, на жаль, є Україна. Нам потрібно бути готовим до ескалації конфлікту на сході. Найбільш вірогідним розвитком подій може бути спроба захоплення одного з населених пунктів, які контролює України. Ми повинні бути готові до такого варіанту розвитку.

Чи існує варіант, при якому Путін буде вплутуватися в серйозний конфлікт з Туреччиною і антиіділовською коаліцією? Поки ймовірність такого сценарію більш ніж мінімальна. Говорити ж про середньострокову перспективу поки ще зарано. Але й тут найбільш реалістичний варіант - продовження тієї ж тактики, яку обрала Росія в Сирії. Простіше кажучи, росіяни спробують у найближчі дні (години) нанести низку "нищівних авіаударів" і заявлять, що знищений хтось із відомих терористів. Таким чином, увагу росіян буде сконцентровано на виконанні "інтернаціонального обов'язку".

У всій цій історії є один великий плюс для всіх нас: Путін місяць за місяцем терпить серйозні іміджеві втрати. І ці втрати не можуть не тяжіти над внутрішньою російською ситуацією. 100% рейтинги глави держави роблять його заручником цих величезних рейтингів. Зараз росіяни переживають епоху пізнього Брежнєва, коли все ніби добре, але в той же час всі розуміють, що ситуция виходить з-під контролю. Система починає з'їдати саму себе. І в цьому контексті збитий російський бомбардувальник зробив у сто разів більше для розвалу путінізму, ніж підрив чотирьох ЛЕП на кордоні з Кримом.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення