СБУ викрила на Чернігівщині псевдореспубліку

 5 канал

За інформаці поліції, зазначене квазіутворення на Чернігівщині існує з 1996 року

Служба безпеки України заявила про викриття на Чернігівщині псевдодержавного утворення "Титульний суверенний народ України" і відкриття кримінального провадження щодо його діяльності. Про це повідомила прес-cлужба СБУ.

"У рамках відкритого кримінального провадження Служба безпеки України спільно з прокуратурою веде слідчі дії стосовно членів псевдодержавного утворення "Титульний суверенний народ України". Як встановили співробітники СБУ, на Чернігівщині група осіб створила самопроголошені владні структури, у тому числі органи місцевого самоврядування, судові та правоохоронні органи, фінансові установи", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що члени незаконного об'єднання не визнають повноважень державних органів влади України, відмовляються виконувати вимоги українського законодавства щодо призову на строкову військову службу.

Також незаконне об'єднання видає мешканцям регіону так звані "паспорти людини корінного народу України" з обіцянкою звільнення від оподаткування, сплати комунальних платежів, недоторканності майна, непідсудності в органах судової влади України та ін.

Намагаючись отримати визнання, зловмисники організували листування з органами державної влади, правоохоронними структурами та посольствами іноземних держав.

Під час обшуків у помешканнях та офісних приміщеннях псевдоутворення оперативники спецслужби вилучили статутні документи; бланки паспортів довільного зразка, посвідчення, водійські права; печатки та штампи; виготовлені власні банкноти; автомобільні номери тощо. Досудове розслідування триває.

За інформацією поліції, зазначене квазіутворення на Чернігівщині існує з 1996 року і вже пустило дуже глибокі корені.

Як повідомляв 5.ua, у квітні 2016 року очільнику Попасної оголосили підозру в організації антиконституційного псевдореферендуму.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення