Що не можна робити на Масляну: поради лікарів

Лікар розповіла, як не похитнути своє здоров'я на Масляну, вживаючи багато млинців.

За словами ендокрінолога Олени Мамонтової, млинці - досить калорійне блюдо, яке підвищує навантаження на внутрішні органи, які беруть участь у перетравлюванні і засвоєнні компонентів.

"Якщо у людини є непереносимість глютену, їй доведеться відмовитися від такого варіанту страви. Адже шкоду здоров'ю може бути завдано досить серйозну", - зазначає лікар, передає "Апостроф".

Також фахівець рекомендує утриматися від млинців і тим, у кого є проблеми з шлунково-кишковим трактом (панкреатит, холецистит).

Крім того, лікар не рекомендує їсти млинці й людям з надмірною вагою і при цукровому діабеті через високий вміст вуглеводів.

Але деякі заборони в дні Масляни є і традиційні:

  • На Масляну-2019 не можна їсти м'ясні продукти, а краще віддати переваги рибним стравам, ікрі, овочам і молочним продуктам. Адже це буде сирний тиждень. А попереду - кілька тижнів суворого посту, так що краще почати готуватися до нього вже зараз.
  • Під час Масляного тижня не можна переїдати. Обжерливість - це гріх, особливо напередодні Великого поста, тому варто знати міру;
  • У масляний тиждень не можна злитися, сваритися з людьми з будь-якого приводу, лихословити. Пам'ятайте, що після Масниці починається Великий піст, а до цієї події потрібно готуватися морально;
  • Не можна на Масляну зустрічати гостей в неприбраному будинку;
  • Немає заборон на Масляну, що стосуються роботи. Головне, щоб ви не забували, що потрібно готувати багато млинців і скликати гостей.
  • Не можна на Масляну-2019 не дотримуватися традицій, що стосується походів в гості і гучних гулянь за поїданням млинців. Це не просто поганий тон, а й порушення давніх звичаїв свята.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення