Шахи Кремля: СБУ дізналася про візит радника Путіна на Донбас

Помічник президента Росії Владислав Сурков відвідав тимчасово окуповані Донецьк і Луганськ із метою перевстановити маріонеткові режими Кремля.

Про це 17 лютого на брифінгу в Києві заявив керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, українська сторона має в своєму розпорядженні інформацію про візит Суркова на захоплену терористами частину Донбасу, де він, зокрема, заслухав доповіді ватажків "ДНР".

"16 лютого на окупованому Донбасі був помічник президента Росії Сурков. Підготовка його візиту приховувалася. За нашими даними, Сурков заслухав звіти керівників районів невизнаної республіки "ДНР". Його візит також пов'язаний із підготовкою виборів", - заявив Ткачук.

За підсумками поїздки, за даними української розвідки, керівництво Росії ухвалило низку кадрових рішень про керівництво "ДНР"/"ЛНР".

"Сурков ухвалив рішення, які стосуватимуться кадрових перестановок, а також деяких політичних питань на території так званої "ДНР". Зокрема, за нашими даними, під загрозою звільнення перебуває так званий глава МЗС "ЛДНР" Кофман, а також керівник адміністрації глави "ДНР" Лещенко, в.о. глави адміністрації Дебальцевого", - додав Ткачук.

За словами представника СБУ, Сурков перебував на окупованій території Луганщини з подібною місією - слухав "місцевих керівників".

"Такі виїзди особи, наближеної до (президента РФ Володимира - ред.) Путіна, ще раз доводять, наскільки уважно Кремль контролює все те, що відбувається на окупованому Донбасі. Це ще раз доводить, що все керівництво маріонеткових республік перебуває під тісним контролем російських політичних кіл", - наголосив керівник апарату СБУ.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення