Шокін відмовився виконувати вимоги ЄС і пригрозив МЗС - ЗМІ

Генпрокурор України Віктор Шокін відмовився виконувати пункти плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), що зараз зриває можливе скасування віз до ЄС. Про це Шокін написав у листі на адресу міністра закордонних справ Павла Клімкіна, пише Європейська правда.

Як свідчить копія документа, Шокін відмовляється виконувати пункти ПДВЛ, які стосуються ГПУ - навіть ті, які він особисто чув від посла ЄС Томбінського. Більше того, він пригрозив почати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого, на його думку, вбачаються "ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".

Йдеться про захист генпрокурором так званої "четвірки Шокіна" - чотирьох одіозних прокурорів, яких Шокін призначив в комісію, яка повинна вибрати кандидатури на адміністративні посади в Спеціальну антикорупційну прокуратуру.

Як відомолялось, ЄС опублікував офіційну заяву про недовіру до членів конкурсної комісії, яка визначає кандидатів на посаду генерального прокурора. Оскільки ніяких змін не відбулося, то з відповідною вимогою виступив також і український МЗС.

Зокрема в документах, підготовлених до засідання Нацради реформ, яке відбулося 19 жовтня, представники МЗС зазначили, що обов'язковою вимогою ЄС є заміна "четвірки Шокіна". У відповідь Шокін у своєму листі до МЗС заявив, що інструкції міністерства про виконання Україною безвізового плану містять норми, які "суперечать вимогам закону" і навіть пригрозив почати розслідування злочинної діяльності МЗС.

ЄС кілька разів особисто звертався до Шокіну, а також до президента з проханням, щоб він вплинув на генпрокурора і той провів ротацію найодіозніших прокурорів. Також представництво ЄС в Україні двічі публікувало заяви з цього приводу, однак поки ця вимога не виконана.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення