Скандальна українська журналістка звільнилася після брехні про Сенцова

 Обозреватель

Журналістка Валерія Івашкіна звільнилася з видання "Страна.ua" і розповіла про фальсифікацію новини про те, як українському режисеру Олегу Сенцову нібито привозили до Криму вибухівку.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, відзначивши, що звільнилася за власним бажанням. За словами Івашкіної, вона зробила помилку, працюючи на видання.

"Два роки тому я прийшла до цього видання. Перед цим була нещаслива поїздка в Донецьк. Червоний капелюшок забезпечив мені тисячі підписників і приблизно стільки ж хейтерів. Тоді російський телеканал "Звезда" обізвав мене агентом СБУ, а громадська думка в Україні хором записала в "сепаратистки". Втім, я сама дала відмінний привід приклеїти на мене ярлик", - зазначила вона.

За словами Івашкіної, у неї весь цей час накопичувалися питання. Вона зазначила, що якщо зростають внутрішні протиріччя, немає сенсу закривати на них очі.

"Контекст завжди має значення. Фінансування, акценти, відбір тем. Журналістика - це опис реальності, а не її конструювання. Особливо коли від цього залежать чужі долі, як у випадку матеріалу про Сенцова. Новина про те, що Олегу в Криму нібито привозили вибухівку, підписану моїм ім'ям. І в публічній площині я відстоювала позицію редакції. Я зробила помилку. Не можна розчиняти особисту позицію в редакційній", - додала вона.

Івашкіна заявила, що в Україні є проблеми, з якими вона не стане миритися. Новина про звільнення журналістки викликала резонанс у мережі.

"Коротко про зірку, яка раптово прозріла, що під час війни була пікселем, який створював альтернативну реальність за російське бабло. Не вірю, не тому, що гра погана. Або актриса бездарна. Занадто багато помилок, щоб не вірити: фейки, святкування "бьоздника" (скандального головного редактора видання Ігоря) Гужви разом, публічні виступи на захист "Страны.юа", дубляж російських тез "Сенцов терорист" на тлі всесвітніх акцій захисту в'язня. Коротше, щиро захищати ось це все і давати другий шанс може або той, хто хоче їй вдуть, або вдув", - написала блогер Марина Данилюк-Ярмолаєва.

"Зі сльозами розчулення дивлюся я на дебільний тріумф гуманізму, який мої благородні колеги влаштували з приводу демаршу співробітниці "Страны.ua". Тобто людина свідомо, за гроші написала пасквіль про Сенцова, який повністю збігається з тим, за що його репресували окупанти, а ви готові все це забути тільки за пафосно-сопливий пост в ФБ? Ви готові все це пробачити? Слухайте, а хто ви такі, щоб прощати? Ви - Сенцов, його діти, рідні? Звідки у вас право на всепробачення?" - обурився блогер Ігор Іванов.

Блогер Олена Добровольська також розкритикувала тих, хто підтримав рішення Івашкіної та її каяття з приводу опублікованих матеріалів.

"Можна було б промовчати, якби не х*рова хмара людей з проукраїнськими поглядами, але з низьким рівнем причинно-наслідкових зв'язків у голові не постила пачками те її відео з вулиць Донецька, вважаючи це "класним репортажем". Якби зараз така ж х*рова хмара людей не писали коментарі Лері, яка вона розумниця, "тримайся", "респект", "круто" та іншу космічну єресь. Ви це серйозно? Ну я розумію навіть коли це роблять під впливом гормональних сплесків шановні чоловіки. Але бл*хамуха, зупиніться! Завтра всі ці покидьки напишуть, що вони помилялися і всі, хто зараз їсть це л*йно, писатимуть "круто", "який молодець", "уважуха", "це позиція?" - написала Добровольська.

Гучне відео з Донецька, де Івашкіна перевіряла на толлерантность до україномовних:

У свою чергу блогер Олексій Мінаков заявив, що два роки роботи в "Страна.ua" - це два роки роботи проти України.

"Від цього не "відмитися". І хоча сам факт звільнення "журналістки" можна схвалювати, я не бачу в упор тут якогось героїзму, з огляду на настільки запізніле рішення. Ще раз - цілих два роки на зарплаті у фактично Кремля. А її поїздки до окупованих Донецька та Криму, які не може дозволити собі жоден проукраїнський журналіст через загрозу миттєвої ліквідації на місці або попадання в полон, - говорять багато про що", - наголосив він.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення