США закрили програму допомоги Молдові через корупцію влади. Хто наступний?

 Панорама

США утримуються від того, щоб впровадити в Молдові другу програму "Компакт" через те, що країна не домоглася прогресу в боротьбі з корупцією. Про це заявив посол США в Молдові Джеймс Петтіт в ефірі місцевого телеканалу, повідомляє видання "Панорама".

Посол уточнив, що фінансування програми може бути відновлено, якщо уряд США помітить прогрес у викоріненні корупції в Молдові.

"Поширена корупція - це проблема для Республіки Молдова, і її необхідно вирішити. Молдова не домоглася прогресу в ліквідації цього явища, а, навпаки, опустилася ще нижче. Я сподіваюся, що уряд Молдови врахує це, а ми відновимо фінансування. Я вважаю, що для викорінення корупції потрібен час. Уряд мав би застосувати вже існуючі закони по боротьбі з корупцією шляхом покарання тих, хто бере участь в актах корупції ", - заявив американський дипломат.

Зокрема, Джеймс Петтіт піддав критиці молдовські установи за "дуже повільну реакцію" в розслідуванні крадіжки мільярда з банківської системи.Крім того, він наголосив на політичній нестабільності у Молдові, яку теж необхідно подолати. Раніше США вирішили не продовжувати програму "Компакт" в Молдові після того, як інвестували сюди понад $260 млн.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення