Стало відомо під яким соусом Європарламент відмовить Україні в безвізі

 Depo

У профільному комітеті Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ зареєстровані поправки до доповіді про надання Україні безвізового режиму, якими пропонується відхилити цю пропозицію

Поправки внесли депутати Європарламенту антиєвропейської, націоналістичної течії Беатріс фон Шторх (Німеччина, група "Європа свободи і прямої демократії") і Удо Фойгт (не входить до жодної групи, член "Націонал-демократичної партії" Німеччини), передає "УНIАН".

Інші політичні групи ЄП не надали поправок, підтримавши доповідь під час першого обговорення, яке відбулося 5 вересня.

Така ж ситуація була і навколо доповіді про надання безвізового режиму Грузії, який Комітет підтримав 5 вересня. Такі поправки, внесені фон Шторх, були відхилені при голосуванні. Тому очікується, що поправки в доповіді щодо України не наберуть необхідних голосів.

Всього в доповідь депутата Марії Габріель (група європейських народників) "Про виключення України зі списку третіх країн, громадяни яких повинні при перетині зовнішніх кордонів мати візу" внесено сім поправок.

Зокрема, поправкою №2 Шторх пропонує замість "(ЄП) Приймає свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Комісії", написати "Відхиляє пропозицію Комісії".

Четвертою поправкою цей євродепутат пропонує видалити з доповіді абзац, в якому мовиться про те, що Україна виконала всі вимоги Плану дій щодо лібералізації візового режиму, і тому відповідає критеріям країни, громадяни якої повинні бути звільнені від отримання віз.

А євродепутат Фойгт пропонує змінити цей абзац, переписавши його наступним чином: "(ЄП) Вважає, що Україна виконала критерії для того, щоб її громадяни були звільнені від необхідності мати візи, подорожуючи по території країн-членів ЄС".

Доповідь буде винесено на голосування в рамках засідання Комітету LIBE 26 вересня.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення