Свідок розповів, як його фірма передавала хабар у $200 тисяч «діамантовим прокурорам»

 УНИАН

Хабар у сумі 200 тисяч доларів так званим "діамантовим прокурорам" передавався трьома частинами з метою припинення незаконних перевірок підприємства "Чистий грунт" та ТОВ "Гідроекоресурс". Про це сьогодні в ході судового засідання Голосіївського районного суду Києва у справі за обвинуваченням в хабарництві колишнього заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця повідомив один із інвесторів ТОВ "Гідроекоресурс" на прізвище Баранович.

"У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми", - сказав він.

За словами Барановича, на зборах засновників підприємства пролунала пропозиція звернутися до Генеральної прокуратури України, щоб вирішити питання, оскільки в ній в одного із партнерів є знайомі. Продовжуючи тему, свідок зазначив, що з часом керівництву підприємства була названа сума "для вирішення питання" - 200 тисяч доларів.

Баранович зазначив, що виплата проходила в три етапи. На першому етапі було сплачено 50 тисяч доларів для розблокування і зняття охорони з об'єкту, ще 100 тисяч передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще 50 тисяч доларів мали бути передані по завершенню вище названих процедур.

Свідок також пояснив, що підприємство не займалося видобутком піску, а займалося чисткою дна водоймищ, проте під час чисельних перевірок ніхто з перевіряльників не хотів дивитися документів. "Я такі дії перевіряльників органів і прокуратури розцінюю як спробу спеціально знищити підприємство", - сказав свідок.

Як відомо, Корнійця та Шапакіна затримали 5 липня 2015 року за одержання хабара в розмірі 3 150 тисяч гривень. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тисяч доларів, а в Корнійця - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашнікова.

Нагадаємо, що "Надзвичайні новини" провели власне журналістське розслідування у справі "діамантових прокурорів". На редакцію програми навіть намагалися вплинути, аби матеріал не вийшов у ефір. Адже діаманти, вилучені у Корнійця, виявилися німими свідками ще більш великого злочину. Кілька років тому в українського бізнесмена-ювеліра співробітники міліції і прокуратури провели обшук і вилучили гроші та коштовності на мільйони доларів: діаманти, золото, колекційні монети, ювелірні вироби. Як виявилося, журналісти "Надзвичайних новин" потягнули нитку, яка веде до величезного злочину, в якому замішані набагато більша кількість співробітників правоохоронних органів, зокрема слідчих МВС і прокуратури.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення