Тендерний скандал в Міноборони: судді прийняли рішення, аби попередники заробили на харчах

Колегія Шостого апеляційного адміністративного суду 20 лютого наказала «Державному оператору тилу» знести вимоги, які заважали одному з попередніх постачальників харчів для ЗСУ взяти участь у нових закупівлях на загальну суму 10,85 млрд грн. У тому числі знесено вимогу про те, щоб склади учасників закупівлі проходили знезаражування від крис та комах. Про це йдеться у рішенні суду, копія якого є у розпорядженні «Наших грошей».

Суд виніс рішення 20 лютого, напередодні дня, коли мали відбутись аукціони в закупівлях послуг харчування для Збройних сил України на квітень-червень цього року (3,76 млрд грн, 3,07 млрд грн, 0,05 млрд грн, 0,42 млрд грн, 0,35 млрд грн, 0,49 млрд грн, 0,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 1,05 млрд грн, 0,28 млрд грн, 0,28 млрд грн).

За рішенням суду, яке не підлягає оскарженню, «Держоператор тилу» більше не має права вимагати в цих закупівлях, аби учасники його торгів мали докази проведення дезінсекційних та дератизаційних робіт на складських об’єктах у 2023 році. Також не можна вимагати використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів.

Окрім цього суд заборонив вважати підставою для недопуску в торгах невиконання зобов’язань фірмою по поставкам харчів для військових по попереднім контрактам під час вторгнення.

Рішення суду було прийнято за позовом одного з колишніх постачальників харчів для Міністерства оборони ТОВ «Трейд граніт інвест». Засновницею фірми є Юлія Павліченко. Це колишня власниця відомої за часів Порошенка компанії «Максмед інтернешнл». Тоді вона блокувала торги «Укрзалізниці» на мільярди гривень завдяки оскарженням в Антимонопольному комітеті. Навіть прем’єр-міністр Володимир Гройсман публічно скаржився на дії «Максмеду».

«Максмед» на той час був прописаний у бізнес-центрі «Євразія» на вул. Жилянській, 75. Де також знаходилась громадська приймальня впливового нардепа від БПП Олександра Грановського. Після того як Порошенко втратив владу, «Максмед» змінив назву на ТОВ «Прайм-ф’южн-сейлс» та переїхав у офіс №4 по вул. Володимирська, 42г. Цей самий офіс до неї займало ТОВ «Торум» з групи Грановського (див. їхні зв’язки), яке за часів Порошенка було одним з найбільших постачальників палива для «Укрзалізниці» і Міноборони.

Суддею-доповідачем по справі був Володимир Кузьменко. Це один з «суддів Майдану», який забороняв українцям протестувати проти угрупування Януковича. Колишній голова ліквідованого ОАСКу Павло Вовк у розмові про відмазування суддів апеляційної інстанції від дисциплінарної відповідальності називав його “нашим”:

Також в колегію Шостого апеляційного адмінсуду входили Ярослав Москаленко і Олена Ганечко.

За даними «Схем», Ярослав Москаленко не задекларував родинну нерухомість у Москві та апартаменти на узбережжі в окупованому Севастополі, записані на дружину з 2020 року за паспортом громадянки РФ.

За даними «Слідства.інфо», раніше Олена Ганечко відмовилась повідомляти у декларації дані про дохід та кошти свого чоловіка, київського адвоката Ігоря Парубочия. Хоча його ім’я й телефон фігурували у комерційному оголошенні про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne та будинку за 300 тисяч доларів.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення