Toyota представила дитину-робота для самотніх японок

 BBC

Японська корпорація Toyota Motor представила робота Kirobo Mini, який повинен позбавити від самотності японців, які все частіше не можуть знайти собі партнера і не заводять дітей

Про це повідомляє ВВС.

Єдиною його функцією є підтримання діалогу, причому говорить він дуже високим голосом. Робот здатний розпізнавати емоції людини і реагувати на них, але не здатний розпізнавати обличчя.

Робот за рівнем свого розвитку повинен нагадувати п'ятирічну дитину. Kirobo Mini трохи похитується, імітуючи рухи дитини, що сидить, у якої ще не до кінця розвинені навички координації.

На думку одного із творців Kirobo Mini, дизайнера Фумінорі Катаока, подібні функції повинні сприяти появі емоційної прихильності до робота.

Своїм винаходом Toyota намагається пом'якшити наслідки негативних демографічних тенденцій в Японії, яка лідирує за показниками старіння населення серед розвинених країн. Крім того, багато японських жінок відмовляються заводити дітей.

Компанія планує почати продаж роботів з наступного року. Вартість Kirobo Mini становитиме 39,8 тисяч ієн (приблизно 392 долара). Toyota не планує експортувати робота в інші країни.

Як заявляють в компанії, створення Kirobo Mini стало важливим кроком на шляху до винаходу більш просунутих роботів, здатних розпізнавати і реагувати на людські емоції.

Toyota - не єдина японська компанія, яка займається подібними розробками. Компанія Intelligent System Co Ltd. представила раніше робота Paro, зробленого у вигляді дитинча тюленя.

Робот призначений для взаємодії з людьми, що страждають від деменції. Він повинен допомогти згладити симптоми захворювання.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення