У Дніпрі ліквідовано мережу шахрайських кол-центрів

У Дніпрі правоохоронці припинили роботу шахрайських кол-центрів, у яких працювали більше 200 "операторів". Про це повідомляє регіональне управління Нацполіції у четвер, 22 жовтня.

Відзначається, що шахраї орендували квартири й офісні приміщення, облаштували їх необхідною оргтехнікою, найняли і навчили "співробітників". Потім, за допомогою програм, які дублювали сайти відомих банківських установ, оператори отримували персональні дані клієнтів і дзвонили людям.

Під час розмови, представившись працівниками фінансових установ, вони дізнавалися код, присланий на мобільний телефон потерпілих. Це давало їм можливість переводити гроші клієнтів на власні рахунки, йдеться в повідомленні.

Уже встановлено, що серед постраждалих - громадяни України й інших країн.

Під час обшуків у приміщеннях, де функціонували кол-центри, правоохоронці виявили близько 250 робочих місць "операторів". Під час слідчих заходів вони вилучили більше 150 одиниць комп'ютерної техніки - монітори, системні блоки, ноутбуки, а також чорнові записи з інструкціями й алгоритмом дій при спілкуванні з потенційними потерпілими. Крім цього, у приміщенні було більше 200 "операторів".

Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про шахрайство, скоєне шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч.3 ст.190 КК України).

Наразі досудове розслідування триває. Встановлюється коло причетних до злочину осіб і загальна сума завданих збитків.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення