У Франції школярка, через яку відтяли голову вчителю, зізналась у брехні

Французька школярка, яка розповіла, що її вчитель історії Семюель Паті змусив учнів-мусульман під час уроку вийти з класу, поки він показував карикатури на пророка Мухаммеда, зізналась у брехні. Насправді у цей час її не було на заняттях, пише Громадське.

Так, у жовтні 2020 року 13-річна школярка-мусульманка з Франції поскаржилась батькові нібито її вчитель історії показував на уроці карикатуру на пророка Мухаммеда, а усім мусульманам сказав вийти з класу. Батько дівчинки розповів про це у соцмережах, ця новина поширилась далі.

Після цього чоловік чеченського походження вбив 47-річного вчителя Семюеля Паті у місті Конфлан-Сент-Оноріон на території закладу, де працював педагог. Правоохоронці побачили на місці інциденту обезголовленого вчителя та ймовірного нападника з кухонним ножем ㅡ ним виявився 18-річний Абдуллах Анзоров. Він намагався втекти, але правоохоронці його застрелили. За словами очевидців, чоловік убив вчителя з криком «Аллах Акбар». Вбивство Семюеля Паті класифікували як теракт.

Правоохоронці виявили у розповіді школярки неточності. Кілька однокласників дівчинки також розповіли, що вчитель показував карикатури на пророка Мухаммеда з французького сатиричного журналу Charlie Hebdo для демонстрації свободи слова, пише Le Parisien.

Однак вчитель не примушував учнів-мусульман виходити з класу, як розповіла дівчинка, а лише запропонував їм закрити очі. При цьому, Паті попереджав учнів, що показуватиме карикатури.

Також однокласники дівчинки розповіли, що її не було на тому уроці. Спершу школярка заперечувала це, але потім зізналась ㅡ того дня її відсторонили від занять за прогули, а про карикатуру вона дізналася від однокласниці.

Школярка розповіла батьку про ситуацію з вчителем, оскільки не хотіла говорити реальну причину своєї відсутності на уроці. Дівчинка зізналась у брехні в кінці листопада 2020 року.

Школярці пред'явили звинувачення у помилковому доносі. Адвокати дівчинки кажуть, що дитину не можна притягувати до відповідальності за вбивство через надмірну реакцію її батька у соцмережах.

Водночас адвокати загиблого Семюеля Паті кажуть, що з самого початку було зрозуміло, що дівчинка каже неправду.

«Ми досі не розуміємо, що мотивувало цю непримиренність стосовно Самюеля Паті, наполегливість у цій брехні та її повторення», ㅡ каже адвокатка Ле Рой.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення