У головному соборі Тбілісі зіпсували ікону зі Сталіним, грузини вийшли на проросійський протест (відео)

Влада Грузії розслідує факт псування нещодавно встановленої в головному соборі Тбілісі ікони із зображенням радянського диктатора Йосипа Сталіна, що призвело до протестів проросійського угруповання Alt-Info.

У вівторок, 9 січня, невідомий забризкав фарбою ікону зі Сталіним, яка вже кілька місяців перебуває в кафедральному соборі Святої Трійці у Тбілісі. На відео в соціальних мережах видно, що ікона була заляпана синьою фарбою.

На іконі зокрема зображено, як народжений у Грузії Сталін – атеїст, який жорстоко придушував релігію в Радянському Союзі – отримує благословення від російської православної святої Матрони Московської під час Другої світової війни.

Ікону подарувала собору грузинська націоналістична партія Alt-Info, яка дотримується проросійських поглядів. На неї минулого тижня звернув увагу колишній член парламенту Грузії Георгій Канделакі. Він засудив передачу ікони як політично мотивований крок, спрямований на покращення репутації Сталіна у Грузії.

Після того, як про осквернення ікони з радянським диктатором стало відомо, десятки членів Alt-Info вирушили до будинку грузинської художниці Нати Перадзе, яка опублікувала відео з іконою у синій фарбі. Підійти до будинку їм завадила поліція.

Водночас у партії влади "Грузинська мрія" поспішили заявити, що посилять відповідальність за осквернення релігійних святинь – зараз за це передбачений лише штраф.

За збігом обставин, представники Alt-Info на своєму мітингу обурювались, що за синю фарбу на іконі зі Сталіним зловмиснику загрожує лише штраф, тоді як їхньому члену, який спалив прапор Європейського Союзу, – шість років ув’язнення.

Ставлення до Сталіна, уродженця Грузії, в грузинському суспільстві неоднозначне. Опитування 2021 року показало, що більшість грузинів вважають, що Сталін був тираном, відповідальним за мільйони смертей, і водночас сильним лідером, який приніс процвітання Радянському Союзу.

Цікаво, що грузини - прихильники "русского міра" - побачили український слід в історії з облитою фарбою іконою. Агресивно жаліються, що українці підтримують грузинку, яка зіпсувала ікону.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення