У ГПУ почали розслідування щодо квартири Лещенка і взялися за Заліщук

 Depo

Генеральна прокуратура почала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата БПП Сергія Лещенка

Як зазначили у прес-службі ГПУ, розглядається квартирне питання нардепа Світлани Заліщук

"За результатом розгляду звернення народного депутата Павла Пинзеника щодо неправомірних дій народного депутата Сергія Лещенка та з інших питань Управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ 27 жовтня 2016 року внесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - зазначили у відомстві.

Таким чином розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, яка займає особливо відповідальне становище.

"Попередня кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 3 ст. 368 2 Кримінального кодексу України", – зазначили в ГПУ.

Крім того, ще один депутатський запит до генпрокурора з проханням провести перевірку щодо квартир депутатів Лещенка та Світлани Заліщук передано в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру 18 жовтня. Запит направили 6 народних депутатів, серед них зокрема радикали Андрій Лозовий та Дмитро Лінько народофронтівці Євген Дейдей і Вадим Підберезняк і представник БПП Сергій Каплін. Вони стверджують, що проаналізували доходи народних депутатів фракції БПП Сергія Лещенка та Світлани Заліщук і звинувачують останніх у вчиненні корупційних злочинів, оскільки, на їхню думку офіційні доходи вказаних нардепів не дозволили б їм придбати елітне житло.

Нагадаємо, 6 вересня розгорівся скандал, що нардеп і журналіст Сергій Лещенко купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн. Він пояснив, що велику частину грошей позичив у засновника "Української правди" Олени Притули, а ще деякі кошти - у своєї дівчини-діджея Анастасії Топольської.

7 вересня народний депутат від БПП Сергій Лещенко тимчасово склав повноваження члена правління партії "Демократичний альянс".

19 вересня НАБУ перевірило всі джерела коштів на цю квартиру і знайшло деякі порушення в отриманні Лещенком безвідсоткової позики від Притули. Водночас сам нардеп стверджує, що НАБУ все переплутало.

У вересні народний депутат від БПП Світлана Заліщук слідом за колегою по фракції Сергієм Лещенком потрапила у "квартирний скандал". Повідомлялось, що дороге, але незадеклароване тоді помешкання у центрі столиці Заліщук придбала разом із своїм цивільним чоловіком, головою Офісу ради Європи у Києві Мортеном Енбергом.

НАБУ виявило помилки в декларації Заліщук, однак підстав для порушення кримінальної справи не побачило.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення