У Казахстані дозволили хімічну кастрацію

 Новое Время

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв затвердив закон, за яким особи, визнані винними в педофілії, будуть піддані хімічній кастрації. Минулого місяця закон був схвалений парламентом Казахстану.

Як сказано в пояснювальній записці, міра спрямована на вдосконалення системи захисту прав дітей. Педофіли, як обіцяли депутати, будуть кастровані тільки на певний час: "Це не означає, що зробили ін'єкцію, і він на все життя залишився таким, абсолютно немає", – цитували місцеві ЗМІ сенатора Бирганима Айтимовой.

Ін'єкції будуть робитися злочинцям тільки після винесення відповідного рішення суду. Законопроект про хімічну кастрацію був розроблений ще в 2015 році. Одним з ініціаторів документа виступила Генеральна прокуратура. Була наведена офіційна статистика: за останні п'ять років за сексуальні злочини у Казахстані засудили понад 3 тисяч осіб, з них понад 200 – за злочини проти малолітніх.

Аналогічний закон знаходиться на розгляді у російській Держдумі. Згідно йому, хімічна кастрація буде призначатися судом в обов'язковому порядку, якщо потерпілим ще немає 14 років.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення