У Казахстані масові затримання на акції проти перейменування Астани

Поліція Казахстану вже затримала близько 20 учасників акції протесту проти перейменування столиці країни Астани на Наразбаєв..

За даними власного кореспондента агенції, активісти влаштували пікет на площі перед будівлею мерії Астани у четвер. На них напала поліція і затримала більшість протестуючих.

Також повідомляється, що незгодні створили онлайн-петицію проти зміни назві столиці і під нею вже підписалися більше 30 тисяч людей.

За даними Reuters, столиця Казахстану змінювала назву вже тричі за останні 60 років. В 1961-му місто перейменували з Акмолінська на Целиноград. Після того, як Казахстан отримав незалежність від СРСР у 1991 році, його почали називати Акмола, що означає "біла могила". Назву Астана місто отримало тоді, коли президент Нурсултан Назарбаєв зробив його столицею замість Алма-Ати. Астана перекладається просто - "столиця".

Нагадаємо:

20 березня парламент Казахстану прийняв поправки до конституції про перейменування столиці Астани в Нурсултан, на честь президента Назарбаєва, який щойно пішов у відставку.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення