У Києві перевірили воду на COVID-19

У липні та серпні було відібрано 30 зразків стічних вод у п'яти містах України, в тому числі і Києві. Відібрані зразки, а також воду після очищення перевірили на наявність коронавірусної інфекції. Результати виявилися негативні, повідомили в "Київводоканалі".

"Для дослідження відбирали композитні проби стічних вод, що надходять на очисні споруди, а також проби вод після очищення. Аналіз проводила генетична лабораторія Diagen, розташована в Києві. SARS-COV-19 не був виявлений в жодній з проаналізованих проб, як в неочищених, так і в очищених водах. Ці дані будуть передані в базу даних NORMAN як науковий внесок України", - йдеться в повідомленні.

Там також уточнили, що з урахуванням погіршення епідситуації в країні актуальним є повторне дослідження. І запевнили, що на об'єктах Київводоканалу жодних відхилень в якості як питної води, так і стоків, виявлено не буде.

У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначають, що коронавірус у воді не живе і легко піддається окисленню, а дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси. Також ВООЗ зазначає, що "на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи з очищенням стічних вод або без них".

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення