У Києві попрощалися з композитором Мирославом Скориком (фото)

У київському соборі Воскресіння Христового пройшла церемонія прощання з українським композитором Мирославом Скориком.

У Львові попрощатися з композитором можна буде 4 червня в Соборі Святого Юра. Мирослава Скорика поховають на Личаківському кладовищі у Львові.

Однією з перших попрощатися з композитором прийшла лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Пізніше попрощатися зі Скориком прийшли екс-міністр культури України Євген Нищук і народний депутат від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.

Ближче до 13 години в храм прийшов п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Вся Україна і весь світ сьогодні прощаються з великою людиною. З великим українцем, творцем свободи - Мирославом Скориком. Неймовірно, але буквально недавно ми з ним поруч сиділи на концерті в Київській опері і слухали його абсолютно сучасний хор. І ці твори були присвячені майбутньому, це була абсолютно сучасна музика. Як і все, що він писав", - зазначив Порошенко.

Попрощатися з композитором прийшов і екс-президент Віктор Ющенко зі своєю дружиною Катериною. Він згадав про останній концерт померлого композитора, який відбувся в період різдвяних свят, і висловив співчуття його родині.

"Для мене це герой. Герой нашого часу, який через музику - особливо симфонічну - піднімав українське мистецтво, український дух", - підкреслив він.

Нагагадаємо, композитор помер 1 червня на 82-му році життя.

Мирослав Скорик - Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006-2010 роках.

Скорик народився 13 липня 1938 року у Львові. У 1964 році створив музику до стрічки Сергія Параджанова "Тіні забутих предків". У 2011 році був призначений художнім керівником Київської опери, на цій посаді працював до 2016 року.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення