У Києві правоохоронці затримали двох фігурантів з угрупування, яке підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Ще один – оголошений в розшук, повідомляє ГУ НП столиці.
Так, колишнього голову кредитного комітету фінансової компанії та його заступника, спільно з ще одним громадянином, підозрюють у тому, що вони організували злочинну схему привласнення коштів комерційної структури.
За даними поліції, підозрювані укладали фіктивні договори позики з підставними особами і не вносили кошти в касу підприємства, які були отримані від реальних клієнтів в якості погашення заборгованості. Вони підшукували клієнтів, які за 200-500 доларів США погоджувалися виступити в ролі фіктивних позичальників. Кредити брали за документами 11 осіб під заставу неіснуючих елітних машин.
Крім того, фігуранти обдурили шістьох реальних клієнтів, які отримали кредити. Зокрема, колишні керівники запропонували громадянам погасити заборгованості готівкою, без відсотків, в обхід договорів. Після сплати фігуранти видали позичальникам фіктивні заяви про нібито зняття обтяження з майна, яке було предметом застави. А отримані від позичальників кошти в касу фінансової компанії не потрапили.
За такою "схемою" правопорушники заволоділи коштами комерційної структури на загальну суму 54 мільйони гривень.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів документи, що підтверджують злочинну діяльність. Крім того, було накладено арешт на їх майно вартістю понад 10 млн гривень.
Правоохоронці затримали двох фігурантів у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України – одного з колишніх керівників (організатор) і цивільна особа (виконавець). Їм повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.ч. 3,4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службова підробка) Кримінального кодексу України.
Двом підозрюваним вже обрано запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою з правом внесення застави 340 і 570 тисяч гривень. Третій фігурант перебуває в розшуку.
Нагадаємо, пересічні українці досі не знають, як правильно захистити нерухомість від рейдерства. А треба пильнувати, адже чорні нотаріуси і реєстратори вдосконалюють схеми, і правоохоронці не втомлюються накривати їх на гарячому. Днями СБУ в ході спецоперації затримала семеро людей, з них двох адвокатів і одного екс-керівника органів юстиції Києва. Вони незаконно заволоділи земділянками і нерухомістю на 1,5 млрд грн.
29.10.24 | 17:24
28.10.24 | 20:00
28.10.24 | 19:23
28.10.24 | 18:17
28.10.24 | 17:54
28.10.24 | 16:25