​У Києві знову брудне повітря, і ситуація погіршується

У Києві з 15 по 21 вересня у повітрі спостерігалось перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин. Найближчими днями у приземному шарі атмосфери шкідливих домішок побільшає. Про це повідомляють «Надзвичайні новини» з посиланням на дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

«Загалом, порівняно з попереднім тижнем, вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки та формальдегіду у повітрі міста знизився, вміст інших забруднювальних домішок майже не змінився. Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови – а саме, підвищення температури повітря, слабкий вітер та відсутність опадів – сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери», - попередили у обсерваторії.

Проби атмосферного повітря показали, що в період 15-21 вересня найбільше були перевищені гранично допустимі концентрації діоксиду азоту – у 4,2-4,9 рази на площах Бессарабській, Деміївській і Перемоги, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна та Семена Скляренка; у 2,2-3,9 рази на усіх інших постах. В межах норми була концентрація тільки на проспекті Науки, 37.

У 1,5-1,8 рази перевищені допустимі концентрації формальдегіду: на вулиці Скляренка, проспектах Перемоги і Оболонському, Деміївській та Бессарабській площах, вулицях Довженка та Каунаській; у 1,0-1,4 рази – на усіх інших постах міста. На проспекті Науки перевищень не спостерігалось.

Також перевищено допустимі концентрації завислих речовин (пилу) у 1,1-1,3 рази на проспекті Перемоги, площах Бессарабській, Деміївській, Перемоги та вулиці Каунаській, а також діоксиду сірки – у 1,4-1,5 рази на проспектах Перемоги і Оболонському, площах Бессарабській, Деміївській, Перемоги, вулицях Олександра Довженка, Інженера Бородіна і Каунаській, та у 1,0-1,2 рази ще на 4-х постах спостережень.

Загалом спеціалісти обсерваторії відібрали та проаналізували 1640 проб атмосферного повітря на 16-ти стаціонарних постах.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення