Начебто собівартість разового проїзду у наземному транспорті має складати мінімум вісім гривень 70 копійок
В комунальному підприємстві "Київпастранс" запевняють, що кошти, зібрані від дворазового збільшення вартості проїзду спрямують на підвищення зарплати своїм працівникам. Аргументи - заробітна плата на підприємстві найнижча серед комунальних підприємств міста. А працюють в "Київпастрансі" – більше 9 тисяч людей, з яких тільки водіїв понад 2,5 тисячі та контролерів-касирів (кондукторів) – 1,5 тисячі. Контролерів у штаті "Київпастрансу" налічується 150, хоча за штатом мало б бути 180.
Незадоволення рівнем зарплати призвело до значного відтоку кваліфікованих водіїв, і аби не втратити решту фахівців, міська влада змушена була піти на непопулярний крок.
"Можна витратити купу грошей, купити нові тролейбуси, але не буде кому сісти за кермо, - розмірковує начальник Служби організації збору та обліку виручки КП "Київпастранс" Олександр Вавринчук. - 8 гривень – це все одно нижче собівартості, бо собівартість перевезення одного пасажира сягає 8,7 – 8,8 гривень".
За інформацією ЗМІ, Державний виконавець Мін'юсту виніс постанову про арешт коштів КП "Київський метрополітен", що знаходяться у всіх касах метрополітену і надходять до них.
Про це свідчить постанова Господарського суду Києва від 22 серпня
Арешт накладений у рамках виконавчого провадження, за яким з метрополітену має бути стягнуто 1,83 млрд грн боргу на користь компанії "Укррослізинг".
Зазначеною постановою визначено, що арешт поширюється також на кошти, що надходять в усі каси метрополітену після прийняття зазначеної постанови.
При цьому зазначено, що всі видаткові операції з кас слід зупинити.
Всі кошти з кас метрополітену повинні зараховуватися на депозитний рахунок Мін'юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в "Укрсиббанку" до повного виконання рішення суду щодо стягнення 1,83 млрд грн боргу.
КП "Київський метрополітен" оскаржило арешт власних коштів в касах, але суд визнав дії держвиконавця правомірними.
Влітку минулого року близько місяця теж діяла аналогічна постанову Держвиконавчої служби, якою накладався арешт на грошові кошти, що знаходяться в касах КП і надходять в них, а також зупинялися видаткові операції по касам на суму стягнення.
Торішня постанова не оскаржувалася метрополітеном і виконувалася шляхом зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок комунального підприємства в банку.
Як повідомлялося, 31 січня 2017 року Київський апеляційний госпсуд ухвалив стягнути з КП "Київський метрополітен" на користь ТОВ "Укррослізинг" 1,97 млрд грн заборгованості за договором фінансових лізингових послуг, згідно з яким фірма у 2009 році передала метрополітену в користування 40 вагонів головних і 60 вагонів проміжних.
У сумі боргу заборгованість за самі вагони становила всього 366 млн грн, решта - відсотки, пеня, інфляційні втрати та "коефіцієнт коригування" на суму 1,19 млрд грн.
Станом на вересень 2017 року з КП "Київський метрополітен" за все було стягнуто 155,92 млн грн, з яких 140,33 млн грн на користь "Укррослізинг" і 15,59 млн грн виконавчого збору.
У 2008 році власником "Укррослізинг" було ТОВ "Київринг" Андрія і Владислава Лебедів, які зараз є помічниками нардепа від БПП Сергія Алексєєва - президента фан-клубу братів Кличко.
Напередодні підписання угод з метрополітеном "Укррослізинг" перейшов у власність кіпрської Impofirm Consulting Limited, близької до екс-регіонала Юрія Іванющенка.
Наразі власником "Укррослізинг" є кіпрська компанія "Укррослізинг Сайпрус Лімітед", бенефіціаром якої з серпня значиться австрійський консультант Уве Крістіан Ешнер.
До нього бенефіціаром компанії з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс. В Україні Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.
Нагадаємо, з липня 2018 року вартість проїзду в київському метрополітену зросла з 5 до 8 гривень за поїздку.
15.06.25 | 23:46
15.06.25 | 23:42
13.06.25 | 21:59
13.06.25 | 21:48
13.06.25 | 21:44
12.06.25 | 21:05
12.06.25 | 20:30